У Ватикані відкрили різдвяну ялинку та вертеп

11.12.2023, 14:12
Світові
У Ватикані відкрили різдвяну ялинку та вертеп - фото 1
Ввечері 9 грудня на площі Святого Петра у Ватикані відкрили різдвяну ялинку та різдвяний вертеп. Традиційну церемонію, на яку прибули офіційні делегації з місцевостей, з яких походять ці різдвяні символи, очолив кардинал Фернандо Верґес Альсаґа, Президент Губернаторства Держави-Міста Ватикану.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Цьогорічний вертеп є дарунком від дієцезії Рієті, що в центральноіталійскому регіоні Лаціо, де розташована місцевість Ґреччо, в якій святий Франциск Ассізький 800 років тому спорядив перший вертеп.

Ялинка з прибула з місцевості Макра, що в північноіталійському регіоні П’ємонт, в дієцезії Салуццо. Вранці з цими делегаціями в залі Павла VI у Ватикані зустрівся Папа Франциск. Разом із делегаціями прибули творчі колективи, що влаштували на площі Святого Петра святкову програму, до якої приєднався також оркестр Корпусу жандармерії Ватикану, який окрім гімнів Ватикану та Італії на початку церемонії виконав заключний твір «White Christmas».

«Я ніколи не думав, що матиму таку можливість промовляти в самому серці Риму та світу», – зазначив Енріко Брессан, автор вертепної композиції, яка відтворює події 800-річної давності, коли святий організував серед печер у Ґреччо перший живий вертеп.

Композиція сформована таким чином, що в той час, як святий Франциск обіймає Дитя, колонада площі обіймає його. Персонажі в натуральну величину зроблені з розмальованої теракоти, встановленої на залізній конструкції й одягнені в тогочасне вбрання, тобто, 13 століття.

Вертеп і ялинка на площі Святого Петра стоятимуть до завершення різдвяного періоду, тобто, свята Господнього хрещення, що відзначатиметься у неділю, 7 січня.