У Ватикані встановили «маленьку Амаль» - ляльку висотою 3,5 м

11 вересня, 10:12
Світові
У Ватикані встановили «маленьку Амаль» - ляльку висотою 3,5 м - фото 1
Ляльку заввишки близько 3,5 м, яка зустрічає паломників на площі святого Петра, називають «маленькою Амаль». Вона зображує 9-річну сирійську дівчинку на ім’я Амаль, яка є символом усіх вимушено переміщених дітей. Кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Ватиканського дикастерію сприяння інтегральному розвитку людства, схвально поставився до створення ляльки.

Про це повідомляє CREDO.

«Маленька Амаль», виготовлена компанією «Handspring», є центральною фігурою проекту «Прогулянка», мандрівного театрального фестивалю, мета якого — привернути увагу до тяжкого становища мільйонів біженців. Вона подолає шлях у понад 8000 кілометрів: він Газіантепу, що поблизу турецько-сирійського кордону, до Манчестера (Англія).

«Вона нагадує нам про те, що зустріч із вразливими мігрантами, соціально незахищеними працівниками та шукачами притулку поміж нас вимагає не лише погляду, — сказав кардинал Черні. — Кожен із них, зі своїм багажем страждань і мрій, потреб і талантів, чекає, коли ми відкриємо свої вуха, розум, очі і серце, і простягнемо їм руки».

У рамках урочистостей, пов’язаних із прибуттям «маленької Амаль» на площу святого Петра, деякі з присутніх дітей взяли участь у майстер-класі з виготовлення наметів. Намет як символ нагадує про те, як Авраам у діброві Мамре привітав трьох незнайомців, що виявилися ангелами. «Це вчить нас, що гостинне ставлення до неочікуваних та незнайомих гостей відкриває нам можливості для зустрічі з Богом», — наголосив кардинал, додавши, що «гостинність породжує життя».

У Ватикані встановили «маленьку Амаль» - ляльку висотою 3,5 м - фото 78838