У Ватикані за участю Папи Франциска показали документальний фільм про війну в Україні

26.02.2023, 13:47
Католики
У Ватикані за участю Папи Франциска показали документальний фільм про війну в Україні - фото 1
У Ватикані 24 лютого 2023 року відбувся показ фільму «Freedom on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom». Переглянути кінострічку завітало близько 240 гостей. Серед них на запрошення Апостольської Столиці прийшли біженці, волонтери та представники української громади собору Святої Софії у Римі. У показі фільму про війну в Україні взяв участь і Папа Франциск.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Перед показом до присутніх звернувся режисер Євген Афінієвський, який коротко презентував стрічку, наголошуючи, що вона відкриває глядачам війну, яка розпочалася одразу після Революції Гідності у 2014 році та триває після повномасштабного російського вторгнення у 2022 році. Знімальній групі через особисті історії різних українців вдалося задокументувати жахливі події в Україні, щоби продемонструвати світу справжній героїзм, перемогу людського духу і те, що демократичні цінності переможуть.

Опісля до присутніх звернувся кардинал Конрад Краєвський, папський розподілювач милостині, що вже п’ять разів приїжджав до України, доставляючи гуманітарну допомогу.

«Там, де багато страждань, там ще більше Божої благодаті. Коли я перебував в Україні, могло здатися, що зло переможе. Але це не так. Адже в Україні так багато людей, які моляться, не втрачають надії, хочуть свободи. В останній поїздці від Одеси до Харкова я роздав військовим чотири тисячі вервиць. І всі вони одягали їх на шиї, перш ніж йти в бій. Це було для них знаком надії та миру. В Україні так багато людей, що страждають та плачуть, і тільки мир зможе припинити цю катастрофу, про що ми всі повинні постійно просити Господа», — сказав кардинал.

У Ватикані за участю Папи Франциска показали документальний фільм про війну в Україні - фото 109518

Папа Франциск після перегляду фільму звернувся до присутніх і помолився з усіма, просячи Господа зцілити серця, уми й очі людей, щоби «вони бачили красу, яку Ти створив, а не руйнували». А на закінчення побажав, щоби Бог «сіяв у нас насіння миру».

«Коли Бог створив людину, то сказав, щоби вона порала землю, дбала про зростання, аби зробити її гарною. Дух війни протилежний: нищити, руйнувати, не давати зростати, знищувати всіх, чоловіків, жінок, дітей, похилих віком…», — поділився Папа Франциск.

«Сьогодні вже рік цієї війни. Спрямовуймо погляд до України, молімося за Україну, впустімо в наше серце біль. Ми не повинні соромитися страждати і плакати, бо війна — це знищення, війна — це завжди крок назад», — сказав Папа, зворушений переглядом, а тоді закликав помолитися разом, мовивши: «Отче Святий, що в небі, зглянься над нашими злигоднями, ранами, болем. Зглянься також над нашим егоїзмом, над нашими низькими інтересами та нашою здатністю самознищитися. Оздорови, зціли наші серця, уми й очі, щоби ми були спроможні бачити красу, яку Ти створив, і не нищити її в егоїзмі. Посій у нас зерна миру. Амінь».