У Всеукраїнський день довкілля лідери Церков закликали кожного українця берегти спільний дім
"Вже восьмий рік разом з людьми від воєнних дій на сході України страждає все створіння Боже – природа. Масова вирубка лісів, зокрема на схилах Карпат; знищення природи неконтрольованим видобутком бурштину; забруднення повітря тепловими електростанціями, металургійними та хімічними підприємствами, а також транспортом; виснаження та деградація земель, забруднення ґрунтів і підземних вод відходами тваринництва та внаслідок надмірного використання мінеральних добрив та отрутохімікатів у сільському господарстві; забруднення довкілля побутовими та промисловими відходами; хаотична забудова зелених зон у містах..., – все це лиш окремі фрагменти сумної картини загальної екологічної ситуації нашої країниюю. У світлі віри у Всевишнього Творця, зловживання його природними дарами і руйнування нашого спільного дому є соціально-екологічним гріхом", - йдеться у зверненні релігійних лідерів.
Щоб подолати екологічну кризу ВРЦіРО кожному громадянину України, від влади до простого українця, радить "зробити свій автентичний внесок задля збереження спільного природного дому".
ВРЦіРО наголосила на потребі створити сучасну систему нагляду за станом природного довкілля, вдосконалити екологічне законодавство та впровадити механізми його ефективного виконання на загально-національному, регіональному та локальному рівнях.
"Якби досконало не були прописані норми поводження з відходами, які б заборони рубок не приймались, – вони не будуть діяти та виконуватись без належної системи контролю, юридичної відповідальності, підвищення обізнаності та екологічної (в тому числі й еколого-правової) свідомості населення", - акцентує ВРЦіРО.
Дуже важливими, наголошують лідери Церков, є екологічна освіта та виховання, які мають починатися з раннього дитинства і тривати все життя. Привчати до природоохоронного бачення варто вже з найменших років у сім’ї, дитячих садках, загальноосвітніх школах, а згодом у вищих навчальних закладах.
"Кожен має усвідомити особисту відповідальність за збереження нашого спільного дому, що не має обмежуватись на окремі акції як наприклад висаджування дерев, розчищування джерел та прибирання природного довкілля. Потрібен є цілісний підхід й мудре управління природними дарами, бережливе ставлення до речей, одежі, житла, води, енергії та інших ресурсів у всіх без виключення сферах нашого життя та діяльності", - йдеться у зверненні ВРЦіРО.