У Єгипті розкопали старовинні християнські келії та церкви, датовані 4 століттям нашої ери

15.03.2021, 08:19
Світові
У Єгипті розкопали старовинні християнські келії та церкви, датовані 4 століттям нашої ери - фото 1
У Єгипті в оазисі Бахарія, що за 370 кілометрів на південний захід від Каїру, археологи розкопали руїни християнського поселення. Вони датовані 4 століттям нашої ери і стали доказом чернечого життя у цьому регіоні.

Про це повідомили у Міністерстві туризму і старожитностей Єгипту, інформує Громадське.

Розкопки проводила французько-норвезька археологічна група. Вона розкопала кілька будівель, зроблених з базальту, глиняних цеглин та висічених у скелі.

Комплекс складається з шести секторів, що містять руїни трьох церков і келій ченців. Їхні стіни прикрашені старовинними написами і символами християн коптського обряду.

Зазначається, що це віддалене місце, розташоване в пустелі на північний захід від Каїра, було заселено з 4 по 8 століття.

Глава археологічної групи Віктор Гика каже, що раніше там виявили 19 будівель і церкву, висічену у скелі. Її стіни були прикрашені релігійними написами і біблійними уривками грецькою мовою, що розкривають «природу чернечого життя в регіоні».

Це дало вченим нові докази того, що з 5 століття нашої ери у цьому регіоні були присутні християнські монахи.

Влада Єгипту оголосила про декілька великих нових археологічних відкриттів протягом останніх кількох місяців в надії стимулювати туризм в країні. Ця галузь постраждала від безлічі ударів — від повстання 2011 року до пандемії коронавірусу.

Теги: #Єгипет