У Запоріжжі судили чоловіка, який на замовлення росіян підпалив храм УПЦ МП

26 жовтня, 18:04
Суспільство
У Запоріжжі судили чоловіка, який на замовлення росіян підпалив храм УПЦ МП - фото 1
Жителя Запоріжжя, якому доручили здійснити підпал храму УПЦ МП в місті, засудили до тюремного ув'язнення.

Як повідомляє прес-служба прокуратури області, у 2019 році зловмисник, отримавши завдання від представників терористичної організації "Донецька народна республіка", залучив двох інших жителів Запоріжжя та організував підпал одного з храмів УПЦ МП в місті, передає Depo.Запоріжжя.

Суд призначив зловмиснику сім років позбавлення волі.

Нагадаємо, мова йде про події лютого 2019 року. Правоохоронці задокументувати процес підпалу церкви у Запоріжжі – від підготовки, під час якої зловмисники тренувалися, до майбутнього злочину, до звіту замовникам, для чого процес підпалу фіксувався злочинцями.

Організація та фінансування провокації щодо церкви здійснювалися з Росії через підконтрольне "МГБ ДНР". Тоді в СБУ зазначали, що замовниками підпалу запорізької церкви 16 лютого, а також попередніх підпалів – 6 та 10 лютого – був один із лідерів запорізького "антимайдану", ідейний сепаратист Артем Тимченко, який втік з Запоріжжя після того, як там захлинулася "русская вєсна". Інший – ще один запоріжець, член "ДНР" Андрій Кузьменко на прізвисько "Сармат". Нині обидва перебувають у загальнодержавному розшуку.