У Зарваниці відбувається Архиєрейська хіротонія нового єпископа УГКЦ (пряма трансляція)

27.08.2023, 09:00
Католики
У Зарваниці відбувається Архиєрейська хіротонія нового єпископа УГКЦ (пряма трансляція) - фото 1
Архиєрейська хіротонія новойменованого єпископа Володимира Фірмана УГКЦ відбувається 27 серпня в Марійському духовному центрі «Зарваниця».

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, 26 серпня 2023 року відбулася Велика вечірня з Чином архиєрейського найменування отця Володимира Фірмана, обраного на єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Чин найменування звершив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав спільно із владикою Василем Семенюком, архиєпископом та митрополитом Тернопільсько-Зборівським, та владикою Богданом Данило, єпископом єпархії Святого Йосафата в Пармі (США).

На початку Чину владика Андрій Хім’як, секретар Синоду єпископів УГКЦ, зачитав Декрет Глави УГКЦ про проголошення о. Володимира Фірмана єпископом Української Греко-Католицької Церкви з титулом єпископського престолу Ліміси та Декрет іменування його єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

«Ви здійснюватимете архиєрейське служіння як єпископ-помічник архиєпископа Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, — йдеться в Декреті іменування. — Будьте йому опорою у виконанні обов’язків, свої дії завжди узгоджуйте з ним. Шануйте його, як свого батька, щоб інші шанували Вас. Ви долучаєтеся до грона владик Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, яка має героїв віри. Збережіть і примножте їхню працю, дорогий владико!».

Окрім цього, у Декреті іменування зазначено, що владика Володимир прийняв це служіння у часи жорстокої війни в Україні, коли необхідно послужити всім, хто зазнав втрат: «Перед Вами — довгий і нелегкий період зцілення ран, завданих нею. Будьте готові послужити всім, хто зазнав втрат від цієї жорстокої війни. Просимо в милосердного Господа Ісуса Христа, щоб Він кріпив і зберіг Вас та Ваших вірних у випробуваннях. Хай через Ваші молитви і служіння на нашу землю прийде справедливий Божий мир!»

Опісля новойменований владика Володимир Фірман проголосив визнання віри та склав присяги на вірність Папі Франциску і Блаженнішому Святославові та їхнім наступникам, поклавши руку на Євангеліє. Відтак владика-номінант відслужив Велику вечірню.