У Житомирській області за минулий рік понад 60 парафій перейшли до ПЦУ

26 березня, 12:10
Православні
У Житомирській області за минулий рік понад 60 парафій перейшли до ПЦУ - фото 1
Триває перехід релігійних громад від УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України. Скільки парафій у 2022 році приєдналися до ПЦУ у Житомирській області розповідає єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Про це повідомляє Житомир info.

«До кінця 2022 року до єпархій перейшло понад 60 парафій, у цьому році вже 6 парафій. Поступово, поступово приєднання відбувається, церква зростає, укріплюють для того, аби позбутися того «руського миру», який насаджувався протягом певного часу», - говорить єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Деякі громади мають труднощі при переході.

На початку березня до Православної Церкви України приєдналася релігійна громада села Глибочиця.

«Минулого року, після початку агресії, ми запросили священика на розмову у присутності сільського голови, депутатів і просили про перехід. Тому що ми маємо відстояти свою незалежність, як держави, так і Церкви. Знову побачили у свій бік агресію. Пішли далі, звернулися за допомогою до депутатів сільської ради, вони пішли на зустріч, швидко зробили документи. 8 березня мала відбутися тиха, мирна передача, на жаль, цього не сталося, тому трохи застосували силу. Дякую всім небайдужим мешканцям села, також комісія була створена, ми зайшли в храм і провели першу службу», - ділиться голова релігійної громади «Різдва Пресвятої Богородиці» Неля Корзун.

Коли люди потрапили у храм, то виявили, що у вівтарі дечого не вистачає для проведення літургії.

«Не було євхаристійного набору, семисвічника, все що для літургії потрібно, того не було », – каже отець Валерій.

І хоча процес переходу відбувається, на Житомирщині залишаються чимало єпархій, які підпорядковуються УПЦ.

«Житомирська та Новоград-Волинська – це митрополит Никодим, у його підпорядкуванні близько 600 парафій. Коростенська і Овруцька єпархія – це митрополит Віссаріон, теж московського патріархату, налічує 400, можливо, менше. Ця цифра велика в порівнянні з нашою цифрою. Але цей процес незворотній. Чітко вірю, що не лише по Житомирській області, а по всій Україні буде відбуватися очищення, приєднання до Православної Церкви України, залишаючи московську церкву», - каже Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Наразі перехід відбувається лише у селах, в містах все складніше.

Єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій також зазначив, що у Житомирській області налічується 260 парафій, які підпорядковуються Православній Церкві України.