Участь у цьогорічній прощі до Зарваниці взяли десятки тисяч прочан з усієї України і світу

19.07.2021, 09:15
Культура
Участь у цьогорічній прощі до Зарваниці взяли десятки тисяч прочан з усієї України і світу - фото 1
Загальнонаціональна проща до Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої завершилася у неділю Архиєрейською Божественно Літургією, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Цього року Зарваниця прийняла десятки тисяч прочан з усієї України і світу. Проща до «Українського Єрусалиму» була присвячена 425-річчю проголошення Берестейської унії та молитві за мир в Україні.

Серед її учасників – єпископи Синоду єпископів УГКЦ.

Участь у паломництві взяв також п’ятий президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною.

Відзначення 425-ліття Берестейської унії, яка ліквідувала розкол між західним та східним християнством, є особливим для УГКЦ як Київської Церкви, яка несе в собі пам’ять єдиної неподіленої Церкви.

«Ця проща має особливу посвяту, – підкреслив у проповіді Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. – Хочемо особливо подякувати Господу за подію, яка відбулася у Бересті (нині в Бресті, у Білорусі) 425 років тому. Наша Церква має тисячолітню історію, а 425 років тому її Київська митрополія відновила життєдайну єдність Київської Церкви із наслідником апостола Петра у Римі. Це та єдність, у якій ми були хрещені і яка існувала до поділу між Сходом і Заходом за часів рівноапостольного князя Володимира».

На завершення Літургії за активну громадсько-суспільну позицію сенатора Українського католицького університету Миколу Кмітя було нагороджено Орденом митрополита Андрея Шептицького.

Напередодні, у суботу, у рамках прощі до Зарваниці відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю. Це була уже десята така зустріч, під час якої Глава УГКЦ має нагоду звернутися до молодих людей зі своїм пастирським словом та відповісти на їхні запитання.

Також у суботу відбувся традиційний похід зі свічками від парафіяльного храму до місця об’явлення Діви Марії, де було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці за мир в Україні та припинення пандемії. Вночі в Зарваниці проходили нічні чування.

***

Загальнонаціональна проща до Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої щороку відбувається в неділю після свята Верховних апостолів Петра і Павла.
Торік у зв'язку з пандемію коронавірусу, в УГКЦ були змушені скасувати всі велелюдні прощі. Тому проща до Зарваниці у 2020 році відбулася онлайн. А цього року Зарваниця знову радо приймала всіх паломників.