УГКЦ у Погоні на Івано-Франківщині провела I з’їзд чоловіків

26.07.2021, 10:56
Католики
УГКЦ у Погоні на Івано-Франківщині провела I з’їзд чоловіків - фото 1
У відпустовому Марійському центрі у Погоні, що біля Івано-Франківська, чоловіки, серед яких представники різних християнських і церковних спільнот, 25 липня провели з’їзд. Приїхали вони з різних районів Прикарпаття та сусідніх областей.

У програмі заходу – молебень, Літургія. Також було запропоновано духовну науку на тему – приклад святого Йосипа як чоловіка і батька, яку провів ігумен Бучацького монастиря отців василіян отець Йосафат Фітель.

Завершився Перший з’їзд чоловіків спільною вечерею з цікавим спілкуванням.

«Захід відбувається з благословення митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина у відпустовому місці в Погоні з благословення ігумена отця Романа Мельника, - розповів співорганізатор з’їзду, голова Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архиєпархії отець Юрій Прилепський. - Оскільки відзначаємо в цілій Католицькій Церкві рік святого Йосипа, беручи його за приклад для чоловіків, маємо на меті застановити їх на важливості присутності чоловіків і батьків в родинах. Хочемо, щоб молилися до цього святого про заступництво бо, як говорив наш блаженніший Святослав Шевчук – наші родини, як родини безбатченки».

«Сьогодні вперше у нас в обителі, так як і в Україні, відбувається такий з’їзд чоловіків саме в рік святого Йосипа, тому ми можемо наголосити на тому, що саме він є прикладом чоловіка і батька, - додає ігумен Погінського монастиря отців василіян отець Роман Мельник. - Це досить цікава подія, мета якої підкреслити, що роль батька у сім’ї, чи роль чоловіка у суспільстві є теж дуже важливою, бо, до прикладу, День Матері для нас є дуже звичним і всі ми його добре знаємо. А День Батька вже треба часто пригадувати - коли саме».

Також, як наголошує отець Юрій Прилепський, в Церкві майже немає чоловічих спільнот. Тому найвизначнішою і знаковою залишається лише спільнота «Лицарі Колумба». І її представники були присутні на з’їзді в Погоні найчисельніше.

УГКЦ у Погоні на Івано-Франківщині провела I з’їзд чоловіків - фото 76136

 

«Оскільки сьогодні перший з’їзд чоловіків, то чоловіки мають бути тут, - наголошує великий лицар «Лицарів Колумба» м. Калуша Богдан Пасічник. – Наша спільнота налічує понад три десятки осіб різного віку – від п’ятнадцяти до майже восьмидесяти років. Частина сьогодні беруть участь у цьому дуже важливому заході. До слова, ми вже давно пропонували проводити регулярні зібрання і реколекції для чоловіків. І оскільки цей рік святого Йосипа – заступника Божої Родини так і ми, чоловіки, теж є заступниками своїх родин. Нам потрібна наука своя і особлива».

Представник «Руху за життя» Мирослав Возняк ділиться, що присутність на такому заході теж є дуже важливою. «Оскільки цей з’їзд чоловіків і рік присвячений святому Йосипу, тому чоловіку, який опікувався Богородицею і Дитятком Ісусом, який ще був в її лоні і, власне, зберіг і захистив його життя, - підкреслює пан Мирослав. – Наш «Рух за життя» теж захищає життя, бо воно є божим даром. Звичайно, обов’язок - особливо чоловіка, захищати життя, свою жінку, родину від самого початку. Дякую Богові, що у нашій архиєпархії з’явилася ініціатива провести такий захід, щоб згуртувати чоловіків в такий час, коли є небезпеки і загрози для родин через гендерну ідеологію і є потреба їх захисту».

Як заявляють організатори - з’їзди чоловіків проводитимуться регулярно і обов’язково розширюватиметься їх чисельність і географія.