УГКЦ відзначила 15-річчя повернення осідку Предстоятеля до Києва

22.08.2020, 07:05
Католики
УГКЦ відзначила 15-річчя повернення осідку Предстоятеля до Києва - фото 1
21 серпня 2005 року вважається офіційною датою повернення осіду Глави УГКЦ до Києва. З цієї нагоди у Патріаршому собрі відбулася Божественна Літургія, яку відслужив Патріарх Святослав Шевчук.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Згадуючи події 15-річної давнини, Предстоятель УГКЦ наголосив, що повернення осідку Глави УГКЦ до Києва стало певною мірою виправленням історичної несправедливості. Адже саме тут наша Церква народилася у хрещальній купелі князя Володимира. У Києві її коріння. Звідси вона вийшла і сьогодні поширилась на різних континентах і обіймає своїх дітей, які розмовляють різними мовами і представляють різні національності.

«Якщо ми подивимося з перспективи п’ятнадцяти років на те, що сталося у 2005 році, то зрозуміємо, що це – глибока і багатопланова подія, і сьогодні вона для нас має дуже важливе значення», - сказав він.

«З історії ми знаємо про те, як духовну велич Києва – другого Єрусалима, міста, який будувався на взірець Небесного Єрусалима, – хотіли вкрасти наші сусіди. Однак повернення Отця і Глави нашої Церкви до Києва означало, що Бог почав збирати всіх у розсіянні сущих дітей Київської Церкви. Саме Господь тут кличе їх до єдності. А східне християнство сьогодні починає дивитися на Київ по-новому. Москва і Рим, Константинополь і Єрусалим бачать нині Київ як духовний центр, в якому будується християнство третього тисячоліття», – наголосив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ висловив слова вдячності Богові за дар прозорливості «нашого батька і будівничого Патріаршого собору – Патріарха Любомира».

«Знаємо, що Блаженніший Любомир проголосив маніфест, у якому намагався накреслити дорогу відродження слави нового Єрусалима в Києві. У своєму слові "Єдиний Божий народ у краї на київських горах" він показав нам, як потрібно сьогодні чувати і служити, як нам робити так, щоб Небесний Єрусалим віддзеркалювався у Києві як у духовному центрі всіх дітей Київської Церкви», – сказав проповідник.

Нагадаємо, 2004 року тодішній Передстоятель УГКЦ Любомир Гузар прийняв рішення, затверджене Синодом, яке благословив Папа Римський, про повернення осідку Верховного архиєпископа Церкви зі Львова до Києва. Офіційною датою повернення вважається 21 серпня 2005 року. Від цього дня Глава УГКЦ іменується титулом «Верховний архиєпископ Києво-Галицький».