«УГКЦ виступає унікальним елементом української єдності та соборності», - посол України в Італії

14.12.2020, 12:30
Католики
«УГКЦ виступає унікальним елементом української єдності та соборності», - посол України в Італії - фото 1
Ярослав Мельник, надзвичайний і повноважний посол України в Італійській Республіці 11 грудня під час промови  до учасників першої сесії Собору Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ у посткоронавірусному світі» говорив про важливість єдності українців в еміграції.

 

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

"Питання єдності та української міграції, переконаний, було обрано невипадково в якості основних тем першого на території Італії історичного собору. Підтвердження згаданої теми є офіційні дані Міністерства Внутрішніх Справ Італії, згідно з якими на території країни офіційно проживають 240 тисяч українців", - сказав посол.

Він зазначив, що одним із пріоритетів Міністерства Закордонних Справ в Україні є також питання захисту українських громадян та сприяння їх комфортного проживання закордоном.
"У цьому питанні держава та Церква є однодумцями. Церква, як суспільний інститут, завжди брала участь у вирішенні, як внутрішніх, так і зовнішніх, важливих для України питань. Так, релігійними осередками здійснюється соціальна, просвітницька, волонтерська та культурна місія. Нині Церква виступає не лише об’єднуючим моментом духовного абсолюту, а й активно підтримує своїх парафіян та незахищених верств населення", - сказав Ярослав Мельник.

Він підкреслив ключову роль УГКЦ в житті емігрантів, яка «зберігаючи культурні традиції, виховуючи культурно-моральний і культурно-релігійний потенціал парафіян, виступає унікальним елементом української єдності та соборності». За його словами, УГКЦ відіграє надзвичайну психологічну функцію для української громади, підтримуючи її морально і духовно.

«За результати своїх перших контактів із владою Італії, як центральною так і регіональною, італійською стороною було висловлено слова підтримки українській громаді. Був радий почути приємні відгуки щодо українців, які відрізняються своєю працьовитістю», - вів він далі. Кілька днів тому, чиновник вручив Вічні грамоти Президенту Італійської Республіки Серджо Маттареллі: «Президент позитивно оцінив роль української діаспори, яка проживає в Італії і зазначив, що вона добре інтегрована в суспільство та життя цієї країни».

Він додав, що співпраця з українською громадою для нього є одним із пріоритетів в роботі на цій посаді. «Я би хотів попросити присутніх отців про сприяння в організації зустрічей з громадським активом ваших регіонів під час моїх візитів. Був би вдячний, якби ці зустрічі відбувалися в приміщеннях парафій за вашої активної участі», - висловив побажання Ярослав Мельник, Надзвичайний і повноважний посол України в Італійській Республіці.