Ухилянта, який перед призовом став Свідком Єгови, посадили на три роки

02 квітня, 17:10
Суспільство
Ухилянта, який перед призовом став Свідком Єгови, посадили на три роки - фото 1
Білопільський районний суд Сумської області визнав громадянина винним в ухиленні від мобілізації на військову службу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 28 березня.

У лютому 2024 року чоловік пройшов військово-лікарську комісію і був визнаний придатним для військової служби. Йому вручили повістку, але у військову частину він так і не прибув.

У судовому засіданні обвинувачений заперечив свою вину і зіслався на те, що 25 листопада 2023 року похрестився в Свідка Єгови і тепер релігійні переконання не дозволяють йому служити в армії.

Раніше він проходив військову службу як санінструктор. У його обовʼязки входило лікування людей, перевʼязки тощо. Його віра дозволяє надавати людям медичну допомогу, але тепер він перевʼязки робити не може, оскільки останнім часом почав боятися крові, що ніяк не повʼязано з його вірою. У лютому 2024 року у військкоматі йому пропонували навчатися на зв`язківця, але він відмовився, оскільки потім його могли відправити туди, де вбивають і багато крові.

Старший офіцер відділення обліку мобілізаційної роботи дав показання, що обвинувачений дійсно посилався на свої релігійні переконання. Але чоловік став членом релігійної організації після введення в Україні воєнного стану, що наштовхує на думку, що він це зробив навмисно. Йому вручили повістку на відправку на навчання, які були максимально віддалені від бойових дій: навчання в центрі на зв`язківця. Також призовника попередили про кримінальну відповідальність за ухилення від військової служби і розʼяснили, що законодавство не передбачає альтернативної служби під час мобілізації.

Сестра обвинуваченого показала, що останні 2-3 роки брат не працює, проживає за рахунок випадкових заробітків. Він вивчає релігію і нібито останні 3-4 роки ходить проповідувати по людях. Мати цього чоловіка говорила, що її син ще з часів навчання в училищі вивчав православну Біблію, а з кінця 2020-го почав читати Біблію Свідків Єгови.

Священнослужитель релігійного об`єднання Свідків Єгови в Білопільській громаді розповів суду, що обвинувачений ще з кінця 2020 року почав ходити до них на служби. У 2021-му він запропонував йому вивчати Біблію вдвох. У листопаді 2023 року цей чоловік охрестився і після отримання повістки зателефонував йому. Пастор дав йому телефон адвоката.

Суд вирішив, що провина цього громадянина є повністю доведена. Обвинувачений повідомив, що Біблію вивчає більше 40 років, проте охрестився лише 25 листопада 2023 року. Немає доказів, що він прийняв хрещення у звʼязку зі своїми глибокими релігійними переконаннями, а не, щоб ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період.

Також суд звертає увагу на пояснення обвинуваченого, що він відмовився навчатися на звʼязківця, оскільки його могли відправити туди, де вбивають і багато крові, а через релігійні переконання.

Посилання двох адвокатів на рішення ЄСПЛ «Баятян проти Вірменії», «Бухатарян проти Вірменії», «Цатурян проти Вірменії», «Феті Демірташ проти Турції» суд вважає безпідставними, оскільки ці рішення стосувалися осіб, які задовго до їх призву були охрещені, та ухилилися від призову на строкову військову службу, а не від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Чоловіка засудили до 3 років увʼязнення.

Умовне покарання, на думку суду, не було б достатнім і необхідним для виправлення обвинуваченого, не сприятиме запобіганню нових злочинів і навпаки створить впевненість у безкарності за відмову від захисту Батьківщини під час війни.