• Головна
  • Новини
  • Україна вижила лише завдяки православній вірі, - Патріарх УПЦ КП Філарет...

Україна вижила лише завдяки православній вірі, - Патріарх УПЦ КП Філарет

25.11.2011, 17:41
Україна вижила лише завдяки православній вірі, - Патріарх УПЦ КП Філарет - фото 1
Тільки завдяки православній вірі українська нація не розчинилася серед інших народів, а зберегла свою самобутність і змогла утворити власну державу.

ПатріархТільки завдяки православній віру українська нація не розчинилася серед інших народів, а зберегла свою самобутність і змогла утворити власну державу. Таку думку озвучив Патріарх УПЦ КП Філарет, виступаючи на Всеукраїнській науковоій конференції «Православ’я в Україні», яка відбулася 22 листопада в Києві у стінах Богословської Академії.

«Ми повинні розуміти, що саме Православна Церква зберегла українську націю. Зберегла тоді, коли ми втратили свою державність. Завдяки Православній Церкві збереглася наша мова, культура, освіта. Пересопницьке Євангеліє, Острозька Біблія, Могилянська», - цитує главу Київського Патріархату офіційний сайт УПЦ КП.

«Одним з головних завдань козацтва, яким по праву пишається Україна і яке є славною сторінкою нашої історії, було завдання збереження і охорони православної віри. Тому український народ – це є православний народ», - підкреслив він.

Позитивно оцінюючи роль Православ’я упродовж усієї української історії, Предстоятель УПЦ КП Філарет, водночас, застерігає, що не варто безпричинно пишатися своєю приналежністю до цієї віри.

«Безперечно, що є в нашому народі й ті, хто сповідують іншу віру, проте більшість українців завжди були і залишаються православними. Але це теж не стільки привід для того, щоби пишатися, скільки привід для того, щоби зрозуміти, яка на Православній Церкві лежить велика відповідальність за майбутнє і українського народу, і української держави. А розуміючи – діяти, невтомно працювати,» - заявив Патріарх Філарет.

Під час свого виступу глава УПЦ КП також торкнувся питання співпраці Церкви із державою. На його думку, мета такої співпраці – «не досягнення благ для Церкви, а виконання нею своєї місії». Предстоятель Київського Патріархату, окрім того, висловив переконаність в тому, що в Україні буде подолано церковне розділення, що Православ’я об’єднається у єдину Помісну Церкву.