• Головна
  • Новини
  • Українці у світі поминають жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні...

Українці у світі поминають жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

28.11.2009, 18:54
Українці у світі поминають жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні - фото 1
Напередодні відзначення дня пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років в багатьох містах світу відбулися поминальні богослужіння. Українці Франції молилися в соборі Нотр-Дам де Парі. Традиційна панахида відбулася в соборі св. Патрика в Нью-Йорку.

091128_1.jpgПАРИЖ—НЬЮ-ЙОРК — Напередодні відзначення дня пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років в багатьох містах світу відбулися поминальні богослужіння. Українці Франції молилися в соборі Нотр-Дам де Парі. Традиційна панахида відбулася в соборі св. Патрика в Нью-Йорку.

Як повідомляє інформаційний департамент УГКЦ, з нагоди річниці Голодомору в Парижі було проведено ряд заходів. У неділю 15 листопада після Служби Божої в катедрі Святого Володимира в Парижі відбулося слухання Українського реквієму Олександра Козаренка, присвяченого жертвам репресій, депортацій та голодоморів ХХ століття в Україні. 17 листопада 2009 року під керівництвом голови Репрезентативного комітету українців у Франції Наталі Пастернак представники французької влади, посольства України у Франції, асоціації «Україна 33», українська громада поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченкові на бульварі Сен-Жермен.

21 листопада під Тріумфальною аркою, на могилі Невідомого солдата, відбулося покладання квітів за участю Надзвичайного та Повноважного Посла України у Франції Костянтина Тимошенко, представників французького уряду, дипломатичних представництв, українських і французьких ветеранів, української громади.

У неділю 22 листопада 2009 року відбувся процесійний хід від храму св. Володимира до Собору Паризької Богоматері на Святу Літургію.

Архиєрейську Літургію очолив владика Михаїл (Гринчишин), Апостольський Екзарх для українців у Франції, Бельгії і Швейцарії. У Літургії взяли участь священики екзархату та священики Римо-Католицької Церкви, понад тисяча вірних. Монсеньор Брізар, директор Асоціації Евро д’Орійо, виголосив проповідь, в якій французькою мовою, звертаючись у першу чергу до присутніх на богослужінні французів, розповів про жахіття Голодомору і сталінського режиму.

Після Літургії було відслужено екуменічну панахида за участю православних священиків о. Сергія Герасименка і о. Бориса Хайневського з УАПЦ.

На богослужінні був присутній Посол України у Франції Констянтин Тимошенко, представники дипломатичного корпусу.

091128_2.jpgЯк розповіла РІСУ Наталя Пастернак, такі поминальні богослужіння в соборі Нотр-Дам проводяться з 2003 року. Комітет, який вона очолює, намагається привертати увагу французів до теми Голодомору в Україні як геноциду українців сталінським режимом, проводить інформаційні заходи в багатьох містах Франції. Крім того, комітет намагається співпрацювати з французькими парламентаріями, щоби Франція, як і багато країн світу, визнали Голодомор саме як геноцид.

Як повідомляє Посольство України в США, традиційна щорічна панахида з нагоди річниці Голодомору відбулася 14 листопада в соборі Святого Патрика в Нью-Йорку. У ній взяли участь Посол України в США Олег Шамшур, Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв, Генеральний консул України в Нью-Йорку Сергій Погорельцев, представники вищого духовенства Української Православної Церкви в США Митрополит Костянтин (Баган) та архиєпископ Антоній (Щерба) і Української Греко-Католицької Церкви митрополит Стефан (Сорока), провідники української громади, сенатори Конгресу США, представники дипломатичного корпусу.

Вже традиційно напередодні цих поминальних заходів президент США оприлюднив своє звернення до українського народу. Барак Обама наголосив на мужності й витривалості українського народу, який пережив ці страхіття і нині будує вільну й демократичну країну. Він підкреслив, що Голодомор має стати уроком і застереженням проти повторення подібних трагедій у майбутньому.

Сенатор Чарльз Шумер у своїй промові висловив глибокі співчуття українському народові, наголосивши, що 10 мільйонів загинули внаслідок політики голодомору-геноциду диктатора Сталіна.

У своєму виступі Посол України відзначив значне підвищення уваги до проблематики Голодомору та визнання протягом останніх років в США й інших країнах світу цього жахливого злочину Сталіна і його поплічників. В Нью-Йорку планується встановлення меморіалу жертвам Голодомору в Україні.