Україна проголосувала в ООН за визнання подій 1995 року в Сребрениці геноцидом

25 травня, 09:00
Світові
Україна проголосувала в ООН за визнання подій 1995 року в Сребрениці геноцидом - фото 1
Україна підтримала на Генеральній асамблеї ООН визнання подій 1995 року в Сребрениці геноцидом. За таке рішення проголосувало в цілому 84 країни.

Про це повідомляє ООН, інформує ZN.UA.

Проти резолюції ООН проголосувало 19 країн. Утрималось – 68. Серед країн, які голосували проти – Китай, Куба, Угорщина, Росія, Сербія, Сирія, Білорусь та країни, які в багатьох випадках голосують солідарно з РФ.

Серед тих країн, які підтримали резолюцію, не тільки США, Велика Британія, країни Євросоюзу, Японія. Крім відомих країн глобального заходу, за визнання геноциду проголосували і такі країни як Іран та Ірак, Єгипет.

Україна проголосувала на Генасамблеї ООН за визнання подій 1995 року в Сребрениці, геноцидом

Підрозділи армії Республіки Сербської (АРС) 11 липня 1995 року захопили невеликий населений пункт Сребрениця, що був населений здебільшого мусульманами. Цю територію ООН оголосило “зоною безпеки”. Розташований в цьому населеному пункті миротворчий контингент із Голландії не зміг чи не хотів забезпечити мир і не вчинивши опір сербам, 10 липня залишили Сребреницю.

Сербські військові влаштували найбільшу в повоєнній Європі різанину, вбивши понад вісім тисяч мусульман, переважно хлопчиків, чоловіків і літніх людей. Кількість виявлених жертв цієї трагедії зростає майже щороку, оскільки продовжується розслідування. Злочин у Сребрениці не єдиний проти мирного населення, але саме Сребрениця стала символом тієї війни і злочинів проти людяності.