Україна засекретила дані про обмін єрархів Московської Церкви

10 липня, 11:00
Суспільство
Україна засекретила дані про обмін єрархів Московської Церкви - фото 1
Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України відмовився розголошувати інформацію про запити від Росії на обмін єрархів та священиків УПЦ МП (філія РПЦ в Україні), які перебувають під слідством.

«Запитувана інформація є чутливою та її розповсюдження може зашкодити процесу звільнення полонених оборонців України та незаконно утримуваних цивільних осіб, а також звільненим особам», повідомив керівник Об’єднаного центру Андрій Пастернак у відповідь на запит «Главкома».

Зокрема, видання цікавило, чи виявляє інтерес держава-агресор до видних служителів УПЦ МП, проти яких відкрито кримінальні справи. Ідеться про намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла (Лебідя), намісника Свято-Успенської Святігорської лаври митрополита Арсенія (Яковенка), митрополита Запорізького та Мелітопольського УПЦ МП Луки (Коваленка), керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського і Канівського Феодосія (Снігірьова).

Україна засекретила дані про обмін єрархів Московської Церкви - фото 136893

Нагадаємо, засудженого в Україні до п'яти років в'язниці митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ МП Іонафана (у миру – Анатолій Єлецьких) 22 червня 2024 року було доставлено до кордону з Білоруссю. Там його передали представникам РФ.

Всього з початку вторгнення Україна обміняла щонайменше чотирьох священнослужителів Української Православної Церкви Московського Патріархату на полонених з початку повномасштабного вторгнення.