Українці благородний народ. Вони не хочуть і не можуть жити під ігом, - Патріарх Варфоломій

Українці благородний народ. Вони не хочуть і не можуть жити під ігом, - Патріарх Варфоломій - фото 1
Низку важливих заяв зробив Вселенський Патріарх Варфоломій під час офіційного обіду в київському готелі "Інтерконтиненталь", який відбувся 22 серпня після патріаршої Служби Божої, яка пройшла на відкритому повітрі біля храму Святої Софії в Києві.

Про це повідомляє Портал "Credo.Press" з посиланням на прес-секретаря Патріарха.

Патріарх Варфоломій назвав нинішній день історичним, "тому що всі ми святкуємо незалежність України і незалежність Православної Церкви України одночасно".

Він зізнався у своїй любові до українського народу, назвавши його "благородним і гідним" - народом, "який не хоче і не може жити під ярмом". Незалежна Церква, на його думку, є природним плодом державного суверенітету України.

Разом з тим, Константинопольський Патріарх нагадав про "привілеї і права" своєї Церкви, які були їй надані Вселенськими Соборами. На його думку, "без них Православ'я не встоїть. Ми будемо розбитою сім'єю".

Патріарх Варфоломій заявив, що неназвані опоненти "хотіли підірвати і дискредитувати Святий і Великий Собор на Криті, який ми всі вирішили скликати". Він осоромив і піддав забуттю" тих, хто не приїхав на Собор, "хто намагався його підірвати і скасувати".