Українці греко-католики в Будапешті ліплять вареники, щоб побудувати храм

Українці греко-католики в Будапешті ліплять вареники, щоб побудувати храм - фото 1
Парафіяни парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті розпочали безстрокову акцію ліплення вареників, яка має стати внеском у побудову церкви, української школи, садочка та душпастирського центру імені кардинала Гузара.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Головне гасло парафіяльної акції : «Ліплячи вареники, ліпимо громаду та будуємо церкву».

«Початки нелегкі, бо парафія не має своєї церкви та відповідних приміщень для цієї роботи. Але маємо парафіян, які запрошують до своїх домівок для ліплення. Почали зголошуватися волонтери до цієї справи. З наступного року плануємо брати в оренду відповідне приміщення та закупити техніку. Відчувається підтримка і свідомість наших парафіян. Цей проект здійснюється під патронатом фундації УГКЦ в Угорщині, головною метою якої є фінансова підтримка душпастирства українців в Угорщині», - розповів о. Дам’ян Габорій, священник для українців у Будапешті.

Про будівництво церкви УГКЦ в Будапешті вже давно йде мова на офіційних зустрічах із угорською владою та церквою.

У 2017 році українська громада зустрілися із Балог Золтаном, міністром Міністерства людських ресурсів Угорщини, який підтримав цю ідею.

У 2018 році відбулася зустріч українського дипломатичного корпусу в Угорщині, представників українських самоврядувань і громадських організацій в Угорщині із Мікловш Шолтисом, держсекретарем у справах меншин і релігій в Угорщині щодо будівництва храму в Будапешті. Сторони також підтримали ідею.

У 2019 році відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ із держсекретарем Шолтисом, на якій сторони підкреслили бажання і потребу української громади в Угорщині щодо будівництва храму.

За словами українських активістів в Будапешті: «Ми вирішили від розмов перейти до діла, тому започаткували цю акцію. Як приклад, нам служать українські громади в США та Канаді, які за рахунок ліплення вареників будували храми, школи та українські центри. Хочемо мати свій храм, який має стати місцем єднання громади та зустрічей із Богом».

На території Угорщини проживає велика кількість українців, які вже є громадянами країни. За інформацією угорського уряду, у 2019 році, отримали дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині. За неофіційними даними, на території Угорщини проживає понад 100 тисяч українців.

Довідка

У жовтні 2008 року відбулася перша Літургія для українців греко-католиків в Угорщині, яку очолив кардинал Любомир Гузар, Глава УГКЦ та владика Филип Кочіш, Угорська Греко-Католицька Церква.

З 2012 року, за домовленістю ієрархів Угорщини та України, з душпастирським візитом раз на місяць до українців-греко-католиків у Будапешті приїжджав із Києва о. Дам’ян Габорій.

З 2016 року Пасторально-міграційний відділ УГКЦ призначив на постійне служіння до Угорщини о. Дам’яна Габорія, священника Київської архиєпархії УГКЦ.

Від цього року українці греко-католики молилися в різних храмах Будапешту.

Із травня 2017 року до сьогодні молитви проходять у римо-католицькому храмі, що на вулиці Ваці Утца, 47.