Українська Церква Християн Віри Євангельської переходить на григоріанський календар

13.07.2022, 16:09
Культура
Українська Церква Християн Віри Євангельської переходить на григоріанський календар - фото 1
Комітет УЦХВЄ 6 липня рекомендував всім помісним Церквам об’єднання використовувати єдиний календар та залишити в минулому розділення на «новий» і «старий» стиль.

Це найбільший союз п’ятидесятників, який слідом за баптистами (ЄХБ) остаточно обрав єдину дату святкування із всім світом, передає сайт Християни для України.

Протягом останніх років набула поширення практика подвійного святкування (Різдво і 25 грудня, і 7 січня), але все ж вона слугувала перехідним етапом. Нарешті найбільші Протестантські Церкви переходять на григоріанський календар і це сигнал позитивних тенденцій.

"Сьогодні Україна відмовляється від минулого, яке пов’язує її з російською, євразійською та альтернативною до Заходу культурою. Календарне розділення в християнському світі було одним із елементів цивілізаційної тотожності з росією та її геополітичним протиставленням Європі. Поступово дедалі більше українстких християн обирають єдність із Заходом, а нинішня війна лише актуалізувала це прагнення", - зазначає сайт.

Для довідки: григоріанський календар поступово впроваджувався в Європі з XVI століття. Україна перейшла на нове літочислення на початку ХХ століття, проте більшість Церков зберегли юліанський календар. Для протестантів перехід на григоріанський календар є простішим, адже їх теологія не надає великого значення сакралізації дат. В українських православних і греко-католиків календарна дискусія ще триває.

23 червня 2022 року Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн-баптистів вирішив перейти на григоріанський календар з грудня поточного року.