Українська делегація представила на міжнародній конференції досвід співпраці Церкви і суспільства у протидії поширенню СНІДу
Від імені України на конференцію поїхали представники найбільшої ВІЛ-сервісної організації БФ “100% Життя”, а також в режимі он-лайн протоєрей Сергій Дмитрієв, голова мережі “Eleos-Ukraine”, презентував результати співпраці Церков та релігійних організацій з громадським сектором, державою та неурядовими організаціями.
За його словами, попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке спричинило найбільшу гуманітарну катастрофу в центрі Європи, релігійні організації продовжують роботу з надання допомоги ВІЛ-інфікованим людям, проводять адвокаційні кампанії з подолання стигми та дискримінації.
Як повідомили РІСУ в “Eleos-Ukraine”, війна змусила переформатувати соціальну роботу багатьох релігійних організацій ще у 2014 році. Саме у 2015 році, спільно з ЮНЕЙДС “Eleos-Ukraine” почали залучати Церкви та релігійні організації до тренінгів, щодо профілактики ВІЛ-інфекції, активізували роботу священиків в координаційних радах майже в усіх куточках України.
“«Eleos-Ukraine» стала майданчиком для адвокації гострих суспільних питань та подолання стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ. Наша мета сьогодні навчити технології допомоги та взаємодії релігійних організації, а також осіб, які постраждали від активних військових дій. Забезпечення ліками/терапією військовослужбовців, які знаходяться на передових позиціях”, — розповідає Сергій Дмитрієв.
Голова Мережі “Eleos-Ukraine” презентував роботу своєї організації у співпраці з БО “100% життя”, а також роботу Комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО.
Серед іншого, отець Сергій наголосив, до початку активної фази війни Церкви та релігійні організації в Україні мали успішні кейси у подоланні стигми та дискримінації щодо людей, які живуть з ВІЛ. Співпраця з міжнародною організацією INERELA+ об’єднала релігійні та громадські організації для боротьби з ВІЛ.
Зокрема, була розроблена спільна Стратегія Церков і релігійних організацій України у сфері громадського здоров’я та протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на період 2020-2030 рр, проведені тренінги для релігійних ЗМІ “Як висвітлювати тему ВІД/СНІДу”, отримано гранти від Глобального фонду, створено посібник для духовних закладів освіти “ВІЛ: віра, толерантність, надія”, проведено курси для священнослужителів з питань ВІЛ, робота з подолання стигми та дискримінації серед військовослужбовців.
“Це той досвід, який дає сили боротися за права людей. Життя кожної людини має найважливіше значення. Отже, ми маємо довести, що багаторічна співпраця громадських організацій, Церков та релігійних організацій здатна на практиці довести дієздатність громадянського суспільства. Капелани та волонтери доставляють на передову АРТ-терапію, тестують військових, біженців”, — зазначив о. Сергій Дмитрієв.
“Через російську військову агресію в Україні, здається, що питання соціально небезпечних хвороб відійшли на другий план. Але ми намагаємося розширити зони допомоги постраждалим від війни. Допомога жінкам та дітям, які постраждали від насилля, відкриття 3-х шелтерів для ключових груп тощо”, — сказав Сергій Дмитрієв під час презентації на AIDS2022.
За словами учасників конференції, Україна в світі представлена не тільки боротьбою за право на існування, а й безперервною та якісною допомогою кожній людині у потребі. Війна не скасовує хвороби, навпаки, загострює необхідність бачити людину, підставляти їй плече.
Саме тому у Монреалі виступи українців сприймалися з великим інтересом та викликали безліч запитань. «Світ бачить у нас гідних партнерів», — зауважили представники української делегації.