Українська держава має захистити громадян від ідеології «русского мира», яка є ідеологією нацизму, - Предстоятель ПЦУ

05 квітня, 10:45
Православні
Українська держава має захистити громадян від ідеології «русского мира», яка є ідеологією нацизму, - Предстоятель ПЦУ - фото 1
Про це в ефірі національного телемарафону заявив предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

«Сьогодні ми отримали дві звістки – радісну про те, що звільнено Київщину, але ми отримали також і жахливі кадри вбивств мирного населення. Це важко навіть пояснити і збагнути - як це вбивають мирних жителів, невинних людей, дітей. І це ще й виправдовують, тому що ми говоримо про ідеологію так званого «русского мира», співтворцем якої і духовним натхненником є очільник Московської Патріархії Кіріл Гундяєв. Сьогодні ми чули про те, що російський народ є миролюбивим, і чуємо знову про народи Святої Русі. Але ідеологія «руского міра», як бачимо, виправдовує вбивства, насильство, війну, і тому ця ідеологія «руского міра» нарівні з ідеологією нацизму повинна бути відкинутою і засудженою», – наголосив Епіфаній, слова якого передає Укрінформ.

Він додав, що це Церква, яка благословляє терор, благословляє вбивати практично своїх вірних, тому що в Україні до цього часу є багато тих, які знаходяться в складі російської православної церкви.

«І тому зараз держава покликана захистити українців від впливу цієї ідеології «руского міра» - подібно до того, як були заборонені проросійські канали, які впливали на свідомість українців, також заборонені партії у Верховній Раді. А зараз ми говоримо не про заборону, а про захист українського населення від впливу цієї ідеології. Тому ми покликані захистити українців від подальшого цього інституційного впливу, який має Московський Патріархат в Україні – бо вони нерозривно пов’язані з Російською Православною Церквою і є її частиною», - сказав Митрополит.

Він констатував, що Московський Патріархат обмежується мовчанням, там не виправдовують, але й не засуджують війну. Але такі речі, які ми зараз бачимо в Україні, можна порівняти тільки з нацизмом, підкреслив Предстоятель ПЦУ.