• Головна
  • Новини
  • Українські та польські реставратори спільно відновлюють фасад легендарного Гарнізонного храму у Львові...

Українські та польські реставратори спільно відновлюють фасад легендарного Гарнізонного храму у Львові

21.08.2020, 12:59
У Львові із червня триває реставрація фасаду Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла або, як його ще називають, костел Єзуїтів.

Він внесений до реєстру пам’яток, – розповідає під час стріму Tvoemisto.tv керівниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Українські та польські реставратори спільно відновлюють фасад легендарного Гарнізонного храму у Львові - фото 57284

 

«Єзуїти прибули до Львова, коли середмістя вже було щільно забудоване. Їм дали цю ділянку біля оборонного муру, що їм не дуже сподобалося. Вони хотіли будувати храм там, де була синанога «Золотої рози». Був довгий судовий процес, і вони все одно програли. Місце виявилося не таким віддаленим, як їм здавалося. І єзуїти побудували найвищу вежу, щоби запам`ятатися», – каже вона.

У радянський час у храмі було книгосховище, тому не завжди об’єкт використовували за призначенням. Однак інтер’єр зберігся в майже неушкодженому вигляді, що не можна сказати про його фасад.

«Спочатку треба було змінити дах на храмі, де було попадання бомби, а також убезпечити його від потрапляння води і вологи. Зараз роблять головний фасад, що виходить на площу. До виконання готувалися довго. Документи робили спільно з польськими колегами, що проводили дослідження каменю і тиньку», – додає вона.

Роботи на об'єкті проводитимуть лише в теплу пору. Частину завершать до жовтня цього року, а іншу – до кінця жовтня 2021-го.

Нагадаємо, що реставрацію головного фасаду храму проводяться за кошти міського бюджету, на замовлення управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Також у Гарнізонному храмі тривають роботи з реставрації фресок XVIII ст. Завершення усіх робіт планується на кінець 2022 року.