Український католицький університет офіційно відкрив осередок у Польщі

Український католицький університет офіційно відкрив осередок у Польщі - фото 1
Йдеться про Фундацію УКУ у Вроцлаві. 4 лютого відбулася її урочиста інавгурація. Мета фундації – служити українцям, котрі проживають в Польщі, підтримувати розвиток співпраці між обома країнами.

Джерело: УКУ

«Збирайтесь разом, працюйте разом. Думайте не лише про себе. В спільноті ви знайдете можливості побудувати нові середовища і зростати», — закликав владика Борис Ґудзяк.

Засновниками Фундації УКУ в Польщі стали ректор Українського католицького університету отець Богдан Прах, єпископ-ординарій Вроцлавсько-Кошалінської єпархії Греко-Католицької Церкви в Польщі владика Володимир Ющак та колишній мер міста Вроцлава з 2002 по 2018 рік Рафал Дуткевич.

«Хочу подякувати, що попри складнощі, університет відкрив тут філію. Її створення є дуже важливим сьогодні», — сказав Рафал Дуткевич під час урочистого відкриття Фундації УКУ у Вроцлаві.

Отець-ректор Богдан Прах висловив вдячність за підтримку польському народові: «Хочу подякувати усім, хто разом з нами сьогодні допомагає розбудовувати нашу спільноту. Пам'ятаємо ту євангельську подію, коли Свята родина шукала прихисток та можливість відпочити, аби народити Сина. Сьогодні не одна українська родина шукає прихистку в Польщі і я дякую кожній польській родині, яка допомогла його знайти».

Роксоляна Вороновська, яка очолила новостворену Фундацію, зазначила: «Наша мета творити відкриту спільноту у Польщі, де можна обгововоювати виклики, які постають перед Україною та Європою, шукати рішення, зустрічатися з інтелектуалами, українськими письменниками, митцями. Дякуємо польському народові за велику підтримку українців у цій війні. Відповідаючи на виклики війни, Фундація УКУ у Польщі має служити не лише українській громаді, а й побудові взаємин між нашими народами».