Український культурний фонд закликає надсилати світлини знищених храмів для «Мапи культурних втрат»
Міністерство культури та інформаційної політики України розпочало збір інформації про втрати й пошкодження, яка зображена на інтерактивній «Мапі культурних втрат». Така мапа, яку розробив Український культурний фонд, наочно демонструє масштаби руйнації УКФ.
За попередніми підрахунками Українського культурного фонду, станом на 8 квітня понад 160 різних пам’яток та об’єктів культури постраждали або повністю зруйновані внаслідок війни.
Долучитися до її наповнення може кожен небайдужий. Для цього досить надіслати фото чи відео знищення об’єкта культурної спадщини до Міністерства культури та інформаційної політики через ресурс. Після підтвердження інформації дані будуть відображені на інтерактивній мапі.
На цій мапі всі нанесені пам’ятки архітектури, історичні будівлі та заклади культури розподілені на три групи, відповідно до ступеня руйнування.
Зеленим кольором позначені пошкоджені об’єкти, які продовжують функціонувати, побіжно ліквідовуючи пошкодження. Вони зберегли цілісний зовнішній вигляд і внутрішнє наповнення, але потребують реставрації чи косметичного ремонту.
Жовтим кольором промарковані частково знищені будівлі, які потребують капітального ремонту, відновлення фасаду або перекриття даху.
Червоний колір на карті вказує на місця, які залишилися від знищених пам’яток, тобто їх або стерли з лиця землі, або вони потребують цілковитої відбудови за новим проєктуванням. Таких об’єктів станом на 8 квітня було зафіксовано шість, поміж яких два храми: дерев’яна Георгіївська церква 1878 року забудови в селі Заворичі Броварського району Київщини; дерев’яна Вознесенська церква 1879 року в селі Лук’янівка, що на Київщині.
Інтерактивна «Мапа культурних втрат» — візуалізація злочинів рашистів.