Український посол звернувся до Ватикану напередодні Великодня

27 березня, 12:38
Суспільство
Український посол звернувся до Ватикану напередодні Великодня - фото 1
Український дипломатичний корпус у Ватикані цього року звертався до спеціальної служби у Апостольській Столиці з проханням не влаштовувати акцію примирення українців та росіян під час традиційної Хресної дороги.

Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів посол України у Ватикані Андрій Юраш.

Зазначається, що у 2022 році на Великдень Ватикан під час традиційної Хресної дороги на чолі з Папою Римським доручив уродженкам України та Росії спільно нести хрест і пояснив це бажанням примирення. Та акція викликала хвилю обурення в Україні, проте минулоріч ситуація повторилася.
Посол України у Ватикані запевнив, що українські дипломати зверталися до спеціальної служби у Апостольській Столиці «з проханням більше не повторювати минулого гіркого досвіду».

Також Андрій Юраш наголосив на тому, що майже три роки Україна не мала посла у Ватикані. Це, зокрема, могло відіграти свою роль у ситуаціях пов'язаних з Папою Римським та Україною.

Проте наразі, за словами Юраша, українська дипломатія потужно представлена у Апостольській Столиці й застосовує всі інструменти дипломатії, які не могли задіяти за відсутності посла раніше.

Нагадаємо, у 2022 році у Ватикані провели Хресну дорогу за участю жінок, одна з яких представляла Україну, а друга – Росію. Попри те, що з молитви прибрали слова про «братні народи», ця подія все одно обурила українців.