Українського «Щедрика» заспівали «Співочі сержанти» з оркестру ВПС США

«Щедрик», відомий український твір для хору українського композитора Миколи Леонтовича, виконав оркестр Військово-повітряних сил США.

Таким чином оркестр привітав українців із різдвяними та новорічними святами. Про це повідомляє посольство США в Україні у Facebook, передає Ракурс.

Дипломати оприлюднили відео з повідомленням від керівниці оркестру ВПС США у Європі підполковника Крістіни Мур Уррутії. За словами Уррутії, «Співочі сержанти» з оркестру ВПС США у Вашингтоні, округ Колумбія, виконали цю пісню на знак вшанування американсько-українського партнерства.

"В України немає кращого партнера, ніж Сполучені Штати Америки, який підтримує ваші зусилля у відстоюванні суверенітету та територіальної цілісності України. Всього найкращого вам у ці святкові дні", — додала вона.

Зауважимо, що різдвяна колядка «Щедрик» відома в усьому світі саме в обробці Миколи Леонтовича та має англійську назву «Carol of the Bells» («Колядка дзвонів»). Походження оригінальної мелодії «Щедрика» невідоме. А обробка українського композитора вперше пролунала у виконанні хору Київського університету в 1916 році.