Українського священика нагородили орденом Британської імперії

18 червня, 16:14
Суспільство
Українського священика нагородили орденом Британської імперії - фото 1
Українського священика, який відіграв важливу роль у створенні в Лондоні притулку для українців-переселенців, які тікали від війни, нагородили орденом Британської імперії.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.

Отець Микола Матвіївський, генеральний вікарій Української католицької єпархії Пресвятої родини в Лондоні, був удостоєний цієї честі за заслуги у справі переселення біженців.

Український вітальний центр був створений у центрі Лондона, щоб забезпечити єдиний контактний пункт для отримання необхідної інформації щодо прибуття, поселення та довгострокового проживання у Великій Британії для тих, хто був змушений покинути свої домівки через війну в Україні.

Коментуючи цю подію, отець Микола визнав: «Для мене велика честь бути нагородженим орденом Британської імперії в списку нагород до дня народження Його Величності Короля, і я зворушений цим визнанням. Я вважаю своїм пастирським обов’язком і частиною свого священичого служіння підтримувати українців у Великобританії — особливо тих, хто втік від війни в Україні в надії знайти притулок».

Водночас священик додав: «Ця нагорода визнає важливу роль, яку відіграє наша єпархія у підтримці українців у Великобританії. Я вважаю це честю для всієї Української Греко-Католицької Церкви у Великій Британії та нагородою для кожної людини, яка працювала чи волонтерила в Українській католицькій єпархії Пресвятої родини в Лондоні. Я молюся, щоб Бог винагородив і благословив їх за все, що вони зробили, і за все, що вони будуть продовжувати робити».

На завершення отець Микола Матвіївський мовив: «Я також висловлюю щиру подяку Його Величності Королю за те, що він вважає єпархію гідною такого публічного визнання. Дякую».
У неділю, 16 червня, після Божественної Літургії отця Миколу Матвіївського з таким визнанням привітали владика Кеннет Новаківський, єпископ Єпархії Пресвятої родини у Лондоні та парафіяльна спільнота катедрального храму.

Отець Микола Матвіївський, 62 роки, з Ковентрі, є одним з найвідоміших діячів Української католицької церкви в Англії, Шотландії та Уельсі. Він став співзасновником фонду, який допомагає українцям з витратами на репатріацію, і відіграв ключову роль у створенні притулку для людей з України.

Батько чотирьох дітей сказав, що відчуває, що це честь для «всієї команди», включаючи духовенство та волонтерів.

Отець Микола служить у Церкві вже майже 20 років, а до цього був директором Української інформаційної служби в Англії. Він розповів, що його батько був одним з близько 30 000 українців, яких прийняли в Англії після Другої світової війни. Він додав: «Більшість з них були чоловіками… У них були змішані шлюби. Моя мати була дівчиною з Ковентрі».