УКУ став першим університетом в Україні, який вже практикує модель суспільно-орієнтованого навчання
"УКУ націлений на великий суспільний вплив, ми продовжуємо працювати над розвитком нашої країни через розвиток нових підходів у навчанні, ціннісні партнерства і синергійну взаємодію. Тому спільнота УКУ приєднується до серії подій у межах проєкту “Місяць суспільно-орієнтованого навчання в УКУ” упродовж листопада-грудня 2020, організованого спільно з провідним латиноамериканським Центром Service Learning – CLAYSS. Оскільки УКУ – перший університет в Україні, який впроваджує модель Service Learning на інституційному рівні (згідно зі Стратегією УКУ-2025), ми готові ділитися здобутим досвідом, методологією та кращими практиками, водночас, черпаючи нові знання та натхнення від міжнародних партнерів", - наголошують в УКУ.
Додамо, в Україні з лютого 2019 року обговорюється концепція “університету XXI століття”, яка передбачає всебічну автономію закладу вищої освіти та більш тісну співпрацю з іншими університетами, громадою, підприємцями тощо. Концепція передбачає цілеспрямовану залученість університету у життя громади та демонстрацію власної цінності через діяльність у цій громаді.
“15 жовтня цього року Папа Франциск проголосив Глобальний пакт про освіту (Global Compact on Education), відштовхуючись від переконання, що “освіта – це акт творення надії”. Святіший Отець запросив католицькі освітні установи і зокрема 1750 католицьких університетів, де навчається 11 мільйонів студентів, долучитися до цього пакту. Особливу роль у трансформації освіти у “творця братерства, миру, справедливості” він відводить для суспільно-орієнтованого навчання, про яке є пряма згадка у програмному документі. Папа називає суспільно-орієнтоване навчання засадничим методом, за допомогою якого мають передаватися і здобуватися всі знання і всі навички. Він закликає доповнити освіту для служіння освітою як служіння. Саме цьому й слугує суспільно-орієнтоване навчання”, – говорить перший проректор УКУ Тарас Добко.
Разом із партнерами, організацією CLAYSS (Centro Latinoamericano de Aprendizaje y Servicio Solidario), УКУ розробив програму заходів, що дозволить викладачам цього університету практикувати суспільно-орієнтоване навчання для покращення студентами своєї академічної діяльності та успішності завдяки вирішенню конкретних проблем локальної громади.
Цілі програми:
Викладачі УКУ вивчать ключові концепції, теоретичні та педагогічні підходи, міжнародний досвід Service Learning (суспільно-орієнтованого навчання): чітке розуміння переваг, можливостей, міждисциплінарних проєктів.
Освітяни УКУ пройдуть тренінг з дизайну суспільно-орієнтованого курсу та проєкту, навчаться планувати нові практики для розвитку СоН і залучення до цього інших установ.
Викладачі УКУ знатимуть, як використовувати необхідні інструменти для проектування, розробки та оцінки проектів СоН, ознайомляться з інструментами залучення громади до суспільно-орієнтованого навчання.
УКУ стане надійним партнером та ресурсним хабом для українських навчальних закладів щодо СоН у вигляді Центру розвитку компетенцій СоН та буде поширювати педагогіку суспільно-орієнтованого навчання серед широкої аудиторії у Львові та Україні загалом – залучаючи інші ЗВО й загальноосвітні школи, та пропонуючи навчальні курси для вчителів, громадських партнерів (недержавних, релігійних та муніципальних організацій).
Під час “Місяця суспільно-орієнтованого навчання в УКУ” буде нагода довідатись про подальші плани Університету щодо впровадження СоН, а також про можливості та ресурси для викладачів УКУ, які сприятимуть їм в інтеграції підходів СоН у їхню викладацьку й дослідницьку діяльність.
Детальніше читайте тут.