• Головна
  • Проекти
  • УПЦ (МП) на прес-конференції доводила, що не передавала майна Кримських єпархій РПЦ...

УПЦ (МП) на прес-конференції доводила, що не передавала майна Кримських єпархій РПЦ

12.03.2015, 10:44
УПЦ (МП) на прес-конференції доводила, що не передавала майна Кримських єпархій РПЦ - фото 1
УПЦ (МП) 11 березня в Києві провела прес-конференцію стосовно долі єпархій УПЦ (МП) в Криму.

exklusiv.gifУПЦ (МП) 11 березня в Києві провела прес-конференцію стосовно долі єпархій УПЦ (МП) в Криму.  У зв’язку з сюжетом, що вийшов 8 березня на телеканалі 1+1, все більших обертів набирає скандал з перереєстрацією Кримських єпархій УПЦ (МП) та їхнє ймовірне підпорядкування РПЦ. Тому в УПЦ (МП) вирішили представити своє бачення подій, — повідомляє кореспондент РІСУ Ірина Риндич.

Учасниками прес-конференції були голова Синодального інформаційного відділу УПЦ єпископ Климент (Вечеря), голова юридичного відділу УПЦ (МП) протоєрей Олександр Бахов та заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) протоєрей Микола Данилевич.

конф_1.jpg

Голова Синодального інформаційного відділу УПЦ (МП) єпископ Климент зазначив, що згаданий сюжет схвилював і образив багатьох вірян. За його словами, у ньому подано  дуже упереджену інформацію стосовно Кримських єпархій УПЦ (МП) і були зроблені серйозні звинувачення на адресу Предстоятеля УПЦ (МП) і взагалі на адресу УПЦ (МП), як найбільшої релігійної спільноти в Україні.

«Питання стосувалось трьох кримських єпархій, які відносяться до канонічного підпорядкування УПЦ (МП). А саме їхнього юридичного забезпечення, юридичної реєстрації в тих умовах, в яких опинився сьогодні півострів Крим. Зокрема, в сюжеті був показаний якийсь документ невідомого походження. На якому не було жодних ознак реєстрації, ні підпису. Було названо, що це той статут, яким керуються Кримські єпархії»,–  додав єпископ.

«У зв’язку з цією неправдою і з тим, що в цьому сюжеті не було жодних даних і жодних фактів, які відповідають дійсності, УПЦ (МП) заявляє, що ніколи не приймались Священним Синодом УПЦ (МП) ніякі документи чи статутні положення, які б змінювали канонічне підпорядкування єпархій, що знаходяться на території півострова Крим», — заявив він.

Було зауважено, що Сімферопольська, Феодосійська та Джанкойська єпархії мають такий самий статус, як й інші єпархії, що знаходяться на материковій частині України. Ці єпархії є в повному підпорядкуванні УПЦ (МП) на чолі з Митрополитом Київським і Всієї України Онуфрієм.

З приводу інформації про зареєстровані нові статути, згідно з якими змінювалось юридичне підпорядкування Кримських єпархій, єпископ Климентій заявив, що йому не відоме походження таких документів чи текстів. «Я не можу назвати ці тексти документами, тому що вони не мали ніяких реєстраційних ознак і не були ніким підписані», — підкреслив він.

конф_2.jpg

«Ось переді мною зареєстровані, затверджені Предстоятелем УПЦ (МП) статути, які були прийняті Синодом УПЦ (МП), а саме статут Сімферопольської та Феодосійської єпархій», – вказав єпископ Климентій. За його словами, в цих статутах є чіткі положення, які засвідчують, що Севастопольська і Феодосійська єпархії є канонічними підпорядкуваннями УПЦ (МП), адміністративним осередком якої є Київська митрополія.

Єпископ зробив акцент на тому, що те тільки релігійні організації, а й юридичні особи вимушені перереєструвати свою статутну документацію. Тому це проблема всіх релігійних організацій, що знаходяться на півострові Крим. Вони повинні пройти перереєстрацію, щоб мати змогу здійснювати діяльність в подальшому й опікуватись тисячами віруючих, що знаходяться на півострові.

«У зв’язку з цим УПЦ (МП) приймала нову редакцію статуту Кримських єпархій, у яких не змінювала ніяким чином канонічного підпорядкування Кримських єпархій Київській митрополії. Натомість, деякі релігійні організації: Римо-Католицька Церква, багато протестантських організацій, представники мусульманських організацій, змінювали не лише юридичну адресу, а й релігійних центр»,  – звернув увагу він.

Було сказано проте, що є свідчення з відкритих джерел, що очільник Кримської єпархії УПЦ КП заявив, що він буде змінювати реєстраційні документи відповідно до тих вимог, які сьогодні наявні на півострові. І, що представники Української Греко-Католицької Церкви давали інтерв’ю і пояснювали, що вони будуть легалізовувати свою діяльність на території Криму шляхом реєстрації нових документів, відповідно до того законодавства, яке висуває Російська федерація.

«Відомо, що єпископ Римо-Католицької Церкви, який опікується приходами на території Криму, заявив, що Ватикан мав перемовини з Російською Федерацією стосовно існування їхніх приходів в Криму. І в наслідок цих перемовин була досягнута домовленість, згідно з якою всі римо-католицькі парафії на території Криму будуть підпорядковуватись Ватикану», – додав єпископ Климент. Він також зауважив, що у зв’язку з цими обставинами сьогодні УПЦ (МП) на території півострова Крим залишилося чи не єдиним прикладом адміністративного підпорядкування материковій частині України.

Голова юридичного відділу УПЦ (МП) протоєрей Олександр Бахов зазначив, що юридичний відділ УПЦ (МП) провів аналіз того тексту, який був покладений в основу сюжету телеканалу 1+1. Зокрема, він прокоментував моменти, щодо підпорядкування єпархій, керівництво єпархіями та розпорядження майном.

Він провів аналіз між текстом оприлюдненим журналістами і статутом прийнятим священним синодом УПЦ (МП). Ось декілька пунктів, які були прокоментовані:

«П.3 Опублікованого журналістами статуту:

-                     Єпархія здійснює свою діяльність під юрисдикцією РПЦ у відповідності до уставу РПЦ.

 П.3 У статуті прийнятому Священним синодом 19 червня 2014 року:

-   Єпархія здійснює свою діяльність відповідно до установ про управління УПЦ (МП) і постанов помісних соборів, архієрейського собору, Священного синоду УПЦ (МП), розпорядження Митрополита Київського і Всієї України.

П.17 Опублікованого журналістами статуту:

- устав єпархії, зміни і доповнення затверджуються Патріархом Московським і Всієї Русі

П.17 У статуті прийнятому Священним синодом 19 червня 2014 року:

 - устав єпархії зі змінами і доповненнями приймається Священним Синодом УПЦ (МП) і затверджується Митрополитом Київським і Всієї України

П.19 Опублікованого журналістами статуту:

 - вищим керівним органом управління єпархією є архієрейські собори РПЦ, а в період між засіданнями архієрейського собору Патріарх Московський і Всія Русі

П.19 У статуті прийнятому Священним синодом 19 червня 2014 року:

 - вищим керівним органом управління єпархією є єпархіальні збори на чолі з єпархіальним архієреєм, в період між єпархіальними зборами управляє єпархією Єпархіальна рада на чолі з єпархіальним архієреєм, що відповідає статуту про управління УПЦ.

П.37 Опублікованого журналістами статуту:

Щодо розпорядження коштами

-                     Єпархія відраховує фінансові кошти на загальноцерковні потреби у відповідності з нормами, які встановлені священним синодом РПЦ

Це П.38 у статуті прийнятому Священним синодом 19 червня 2014 року:

 -    єпархія здійснює фінансові відрахування в бюджет УПЦ (МП) в розмірах, які визначені Священним Синодом УПЦ (МП)».

Протоєрей Олександр Бахов додав, що в тексті, який був використаний у сюжеті 1+1, вказана дата 03 грудня 2014 року. А статут, який приймався Священним Синодом, затверджено 19 червня 2014 року.

Заступник голови відділу зовнішніх зв’язків УПЦ (МП) протоєрей Микола Данилевич ще раз підкреслив, що УПЦ (МП) не віддавала своїх єпархій, свого майна РПЦ. «В наших статутах не передбачено передавання майна на користь РПЦ. Не передбачено грошових відрахувань до Москви. Всі права Кримських єпархій зберігаються в УПЦ (МП), кримські єпископи вибираються і призначаються Священним Синодом УПЦ (МП)», — додав він.

На запитання журналістів, де можна детальніше ознайомитись із затвердженим статутом, представники УПЦ (МП) заявили, що статут єпархій є юридичним документом і не підлягає оприлюдненню. Якщо потрібна детальніша інформація щодо змісту статуту, необхідно надсилати офіційне звернення.

Наприкінці прес-конференції було наголошено, що ще жодна з Кримських єпархій УПЦ (МП) не пройшла реєстрацію, тільки Сімферопольська єпархія отримала підтвердження, що зареєстрована, проте документів ще не отримувала.