УПЦ МП намагається звести житловий комплекс біля храму на Оболоні

30 квітня, 09:57
Суспільство
УПЦ МП намагається звести житловий комплекс біля храму на Оболоні - фото 1
Менеджмент УПЦ храму Покрови Божої Матері спільно із забудовниками запланували зведення багатосекційних житлових будинків біля території церкви.

Про це повідомляє правозахисник Олександр Кучерявий, інформує сайт pragmatika.media.

За його словами, ділянка навколо храму належить територіальній громаді Києва, а з липня 1998 року використовується на праві постійного користування релігійною організацією Української Православної Церкви.

У 2021 році КМДА видали містобудівні умови на території біля храму для “релігійного багатофункціонального комплексу» з воскресною школою, столовою для малозабезпечених та іншими приміщеннями.

УПЦ МП намагається звести житловий комплекс біля храму на Оболоні_1

Зображення: ЄДЕССБ

УПЦ МП намагається звести житловий комплекс біля храму на Оболоні_2

Зображення: ЄДЕССБ

Однак менеджмент «Релігійної громади Української Православної Церкви на честь Покрови Божої Матері у Мінському районі Києва» спільно із забудовником ТОВ «ДБК-Партнер» подали запит до Державної інспекії архітектури та містобудування про будівництво багатосекційних житлових будинків.

Наразі ж запит було відхилено, але правозахисник вважає, що це не остання спроба забудувати територію храму.

Кучерявий також зазначає, що підрядник «ДБК-Партнер» має значні борги перед своїми інвесторами і мешканцями Оболонського району (у зведених ним ЖК здебільшого відсутні законним чином підключені комунікації, якість будинків викликає сумніви, відсутня достатня інфраструктура як в комплексах, так і на користь району тощо).

«Ми повинні зберегти храм на Прирічній! Ніяких забудов на території храму! Тільки відкрита озеленена територія без парканів!», – наголосив правозахисник.

Нині територія храму обнесена величезним бетонним парканом і доступ до нього обмежений.