УПЦ МП навряд чи збережеться в тих формах, в яких вона існувала до війни, - Кирил (Говорун)

УПЦ МП навряд чи збережеться в тих формах, в яких вона існувала до війни, - Кирил (Говорун) - фото 1
Розгубленість, розділеність, фрагментація УПЦ МП — це, мабуть, найбільша проблема для цієї Церкви.

Таку думку в інтерв'ю Радіо НВ висловив релігієзнавець, професор університету Лойола-Мерімаунт (Лос-Анджелес) архимандрит Кирило (Говорун).

"З одного боку ми бачимо Православну Церкву України — автокефальну, яка отримала свій Томос на початку 2019 року, як консолідовану силу в Україні. Вона справді зростає [завдяки тим] парафіям, які до неї приєднуються.

З іншого боку ми бачимо фактично фрагментацію УПЦ МП в Україні - люди і парафії розгублені. Люди масово покидають Церкву, а священики не знають, що з цим робити — вони знаходяться буквально між молотом і наковальнею. З одного боку, є вимоги людей, аби вони щось робили для того, щоби змінити статус УПЦ МП, а з іншого боку — тиск єпископів, які не дають їм це зробити навіть під страхом заборони. Тих священиків, які намагаються, наприклад, переходити до ПЦУ, єпископи забороняють", - зазначив він.

Архимандрит Кирило вважає, що ідея провести всецерковне зібрання для вироблення спільної позиції щодо подальшого життя Церкви навряд чи щось змінить.

"Ця розділеність, фрагментація Української Православної Церкви — це, мабуть, найбільша проблема для цієї Церкви. Очевидно, що вона навряд чи збережеться в тих формах, в яких вона існувала до війни, і вони намагаються зараз щось із цим зробити. Був проведений Синод УПЦ МП, на якому ухвалили рішення про проведення консультативного зібрання для того, щоб обговорити це питання. Але це рішення виглядає більше як намагання «випустити пару у свисток» — заговорити на цю тему, не вирішуючи проблеми, яка насправді існує глибоко всередині цієї структури", - наголосив він.