УПЦ МП незаконно звела церкву на місці археологічних розкопок

УПЦ МП незаконно звела  церкву на місці археологічних розкопок - фото 1
УПЦ МП незаконно побудувала церкву на місці археологічних розкопок старовинного мурованого храму ХІІ століття, що на Подолі.

Про це йдеться в новому відеоблозі «Слідства.Інфо», повідомляє Релігійна правда.

В 2009 році на Подолі з`явилася дерев’яна церква святителя Миколая УПЦ МП — поряд із фундаментом старовинного храму, який знайшли дослідники Інституту археології НАН України.

Зараз крім храму там стоять три вагончики, зовні схожі на будівельні. А також хрест, встановлений безпосередньо на місці археологічних розкопок.

Намір релігійної громади — побудувати на цьому місці великий кам’яний храм із допоміжними спорудами: про це свідчить розміщений на дверях церкви план розвитку території.

Журналісти «Слідства.Інфо» зібрали інформацію про всі земельні ділянки, якими користуються три найбільші Церкви України в рамках спецпроекту «Золото церкви», та з’ясували, що земля під цей храм не виділялася.

Ділянка, на якій знаходиться церква, належить київській громаді.
У мерії нам повідомили, що їм невідомо, на яких підставах релігійна громада займає цю землю. В самому ж храмі журналістам порадили звертатися до юристів Моспатріархату, але офіційний запит на інформацію церква проігнорувала.

Примітно, що в 2019 році управління освіти Подільського району зверталося до Київради з проханням надати цю земельну ділянку для будівництва школи. Однак мерія відмовила. Серед іншого, в документі зазначалося, що територія вільна від капітальної забудови, однак там розміщуються капличка й будівельний майданчик, документи на які Київраді надані не були.