УПЦ МП поставила ультиматум президенту Зеленському

18.11.2020, 10:55
Держава
УПЦ МП поставила ультиматум президенту Зеленському - фото 1
УПЦ МП проти приїзду в Україну Патріарха Константинопольського Варфоломія і Президент, який запросив його до країни, повинен знати, що візит глави Константинопольського Патріархату може призвести до нового витка релігійного протистояння у державі.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у випуску програми «Церква і суспільство» на телеканалі «Глас», повідомляє Православная жизнь.

«Володимир Олександрович Зеленський є Президентом України і йому ніхто не може заборонити зустрічатися з керівниками інших держав чи з керівниками тих чи інших релігійних об’єднань. Інша ситуація – наскільки виправдане запрошення Президента України Патріарху Варфоломію. Тому, що Президент має турбуватися про внутрішній стан суспільства, про внутрішню ситуацію. Вважаю, що перед тим, як запрошувати керівника релігійної організації з іншої держави, треба було потурбуватися тим, як це сприйме українське суспільство, чи не приведе це до рухів протистояння», – сказав митрополит Антоній.

Як нагадав єрарх, за останні два роки УПЦ МП неодноразово декларувала своє ставлення до Вселенського Патріарха.

«Ми однозначно говоримо, що Патріарх Варфоломій незаконно втрутився в релігійну ситуацію в Україні, і це втручання призвело до протистояння, захоплень храмів нашої Церкви, до побиття наших парафіян, наших священнослужителів. І досить дисонуюче звучать слова Володимира Зеленського, що Патріарх Варфоломій піклується про мир в Україні. Тому, що ми не знайшли жодного випадку, коли б Патріарх Варфоломій, знаючи реальну ситуацію в Україні, міг якось запобігти тому, що відбувалося. Я маю на увазі рейдерські захоплення наших храмів, незаконні перереєстрації. А це все відбувалося саме на основі тих дій – незаконних, підкреслюю, дій – Патріарха Варфоломія в українському Православ’ї», – сказав митрополит Антоній.

Як заявив архиєрей, на сьогодні позиція Української Православної Церкви однозначна: «Ми проти того, щоби Патріарх Варфоломій приїжджав в Україну. Тому, що розуміємо і можна передбачити, що його приїзд слугуватиме не миру в Україні. Президент має про це обов’язково знати і потурбуватися, щоби жодна зовнішня ситуація, приїзд, не призвели до нового витка протистоянь серед віруючих».

«І тут є принциповим те, що Українська Православна Церква неодноразово заявляла: ми маємо навчитися жити за Конституцією. А Конституція прямо говорить, що держава відокремлена від Церкви. Тому будь-яке втручання державних діячів у внутрішнє життя Церкви суперечить нашому основному закону», – завершив митрополит Антоній.

Нагадаємо, 16 жовтня після молебню за Україну у Патріаршому храмі Святого Георгія Стамбула президент Зеленський та перша леді зустрілися зі Вселенським Патріархом Варфоломієм.

За повідомленням офіційного сайту президента, Володимир Зеленський запросив Патріарха відвідати Україну.

Як вже писала РІСУ, в УПЦ МП насторожено сприйняли візит Зеленського до Вселенського Патріарха.