УПЦ МП проведе хресну ходу до 100-річчя Калинівського чуда

03.07.2023, 16:34
Культура
УПЦ МП проведе хресну ходу до 100-річчя Калинівського чуда - фото 1
Представники УПЦ МП 6 липня організовують хресну ходу у Калинівці. Захід приурочать до річниці Калинівського чуда.

Про це повідомляють у Вінницько-Барській єпархії УПЦ МП, передає "Vinbazar.com".

"Хресна хода пройде від храму прп. Параскеви міста Калинівки (вул. 1-го Травня 1), до Калинівського Хреста. Початок хресної ходи о 8:00. Після цього буде звершено Божественну Літургію. Запрошуємо усіх на спільну молитву!", - йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що хресну ходу до чудодійного хреста у Калинівці проводять щороку. У 2020 захід перенесли через карантинні обмеження.

Довідка:

Калинівське чудо сталося 7 липня 1923 року. На роздоріжжі між містом Калинівкою та селом Сальник стояв хрест біля криниці. Двоє чи троє червоноармійців їхали дорогою з Вінниці на Калинівку й зупинились напитися води. Один із солдатів напідпитку відкрив по хресту стрілянину з гвинтівки. Вистрілив він 24 рази, але жодного разу не поцілив у розп’яття, «а всі ці кулі падали біля цього хреста на землю, а як вистрілив у 25 раз, то влучив у праве плече Ісуса Христа, і потекла кров».

За свідченням преси того часу, у червоноармійця, який стріляв, відняло руку. Потім, прийшовши до тями, він з матір’ю цілий місяць стояв під хрестом і просив у людей молитов, щоб Господь простив йому цей гріх.

Хрест був дерев’яний, висотою 6 метрів, повернений на схід. На західній стороні хреста закріпили ікону «Розп’яття з предстоящими». Криниця біля хреста була вузенька, з жолобами.