УПЦ МП вимагає "недопущення ПЦУ на охоронну музейну територію Лаври"

УПЦ МП вимагає "недопущення ПЦУ на охоронну музейну територію Лаври" - фото 1
Одностороннє переривання керівництвом заповідника «Києво-Печерська лавра» договору оренди Успенського собору та Трапезного храму монастирем Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра Української Православної Церкви є протиправним і не вимагалось Указом Президента України чи іншими нормативними документами.

Про це 6 січня заявили в УПЦ МП, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

В УПЦ МП назвали "протиправними" дії керівництва національного заповідника з метою не допустити духовенство та вірян УПЦ до молитви в храмах Верхньої Лаври, зокрема і в дні Різдвяних свят.

Юридичний відділ УПЦ МП аргументує тим, що згідно з " п. 5 Постанови КМУ від 27 травня 2022 р. № 634 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану», договори оренди державного та комунального майна, термін дії яких завершується у період воєнного стану, вважаються продовженими на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану".

В УПЦ МП заявили, що, якщо Заповідник мав намір не продовжувати дію договорів, то "необхідно було повідомити про це за 30 днів до дати закінчення договорів, чого зроблено не було. У випадку, якщо Мінкультури та Заповідник мають іншу позицію, вони можуть довести свою правоту в суді, а до тих пір користування чоловічим монастирем Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра Успенським Собором та Трапезною церквою є правомірним та законним".

В УПЦ МП стверджують, що в Указі Президента нібито немає заперечення щодо оренди храмів Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою. У документі, наголошують в УПЦ МП, мова йде лише про «перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном на території Лаври».

Юристи УПЦ МП заявили: "Рекомендації Міністра мають лише дорадчий, а не обов’язковий характер, і тому аж ніяк не можуть бути підставою для ігнорування п. 5 Постанови КМУ від 27 травня 2022 р. № 634 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану». Тож, дії керівництва заповідника напряму порушують фундаментальні права і свободи віруючих громадян України".

В УПЦ МП хочуть, щоб адміністрація заповідника "вжила необхідних заходів для недопущення свавілля з боку «ПЦУ» на охоронній музейній території. У протилежному випадку саме ж керівництво нестиме кримінальну відповідальність за можливі збитки, пов’язані з використанням собору особами, з якими не укладено жодних документів, що гарантують відповідальність за збереження архітектурної пам’ятки ХІІ-го століття, якою є Успенський собор Лаври".

Нагадаємо, 7 січня Богослужіння з нагоди Різдва Христового Митрополит Епіфаній звершить в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.