Уряд шукає експертів, щоб виправити  казуси підручників,  в яких Софійський собор і Києво-Печерську Лавру віднесли до 19 ст

Після низки скандалів зі шкільними підручниками за цю справу взялося Міністерство освіти й науки. Наразі шукають команду експертів, які проведуть детальний аналіз шкільної літератури.

Про це інфомує освіта 24.

Прийом анкет і документів від кандидатів триватиме до 15 січня 2021 року, повідомляє Міністерство освіти й науки.

Хто може подаватися на конкурс:
наукові,
науково-педагогічні,
педагогічні працівники,
викладачі,
методисти,
перекладознавці,
перекладачі,
психологи,
фахівці в галузі інформаційних технологій,
представники інститутів громадянського суспільства.
Важливо також, щоб у кандидатів повинна бути вища освіта й науковий ступінь, а також досвід педагогічної або наукової роботи й володіти навичками проведення експертизи.

Натомість заборонять входити авторам підручників, представникам їхніх видавців, а також іншим людям, які мають конфлікт інтересів.

Коротко про проблему з підручниками

В останні місяці трапилися одразу декілька скандалів з українськими підручниками. Наприклад, у деяких навіть знаходили приховану рекламу українських брендів

Та найбільш скандальною була історія з підручником "Захист Вітчизни" за 10 клас. Автор жодним чином не згадав про російську агресію, а на одному з фото російських військових видали за українських.

У підручнику історії розповідали, що Київ засновано у 19 столітті, а Софійський собор та Києво-Печерська лавра – пам'ятки тих часів.

У робочому зошиті початкових класів з предмету "Я досліджую світ" поряд з Тарасом Шевченком та Лесею Українкою поставили фото зірок Надії Дорофеєвої та Монатіка.