Урядова делегація та представники парламенту Австрії відвідали українську громаду у Відні

04.03.2022, 13:09
Світові
Урядова делегація та представники парламенту Австрії відвідали українську громаду у Відні - фото 1
3 березня уряд Австрії відвідав українську греко-католицьку центральну парафію Святої Варвари та православну громаду Константинопольського Патріархату. Урядову делегацію очолили федеральний канцлер Карл Нехаммер, віце-канцлер Вернер Коглер і президент парламенту Вольфганг Соботка. У візиті також взяв участь Генеральний секретар єпископської конференції о. Петро Шіпка та посол України в Австрії Василь Химинець.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Представники держави Австрії висловили солідарність і співчуття представникам українських громад в Австрії, а також людям в Україні та тим, хто сьогодні змушений втікати від жахіть війни.


Перед храмом Святої Варвари політиків зустріли генеральний вікарій для вірних східних католицьких Церков о. Юрій Коласа, парох Святої Варвари о. Тарас Шагала, о. Олег Ковтун, о. Любомир Дутка, о. Роман Птасюк та православний митрополит Арсеній (Кардамакіс).

Генеральний вікарій Коласа подякував представникам уряду від імені кардинала Крістофа Шенборна за знак близькості з постраждалими та жертвами війни.
«Україна перебуває у великій потребі та скруті», – сказав о. Юрій Коласа, вітаючи главу уряду в церкві Святої Варвари.

Поки ми тут, ракети падають на житлові квартали в містах півночі, півдня та сходу України, сказав генеральний вікарій. Вже є сотні жертв серед жінок і дітей, водночас розвивається гуманітарна катастрофа. Війна Росії проти України вже змусила стати біженцями близько мільйона людей.

«Як найвищим представникам Республіки Австрія, я хотів би висловити нашу глибоку вдячність за безкомпромісну відданість Австрії миру та свободі», – сказав Коласа. За його словами, він був глибоко зворушений солідарністю австрійського населення і запросив високопоставлених відвідувачів церкви запалити «свічку миру та примирення».

Завершилося вшанування спільною молитвою Отче наш.

Після молитви у храмі політики відвідали приміщення парафії Святої Варвари, де збирають пожертви та допомогу, які доставляють безпосередньо на словацько-український кордон. До пункту збору допомоги цілими днями приходять сотні людей, і не лише українського походження.

Вкінці уряд також відвідав греко-православний Троїцький собор на Фляйшмаркті, де гостей вітав митрополит Арсеній. Після тихої молитви та запалювання свічок урядовці зустрілися з представниками україномовної громади, що входить до складу Австрійської митрополії Константинопольського Патріархату. Митрополит подякував уряду та іншим політичним представникам за цей сильний знак солідарності.

Як і Українська Греко-Католицька Церква, Австрійська православна митрополія також розпочала кампанію допомоги Україні. Крім грошових, у приміщенні Троїцького собору приймають і інші пожертви, які перевозять на польсько-український кордон. «Ми стоїмо разом з усіма людьми в Україні, – сказав митрополит, – незалежно від того, до якої Церкви чи релігії вони належать».