Усі єпископи Александрійської Церкви підтримують визнання ПЦУ, – митрополит Камеруну Григорій

Усі єпископи Александрійської Церкви підтримують визнання ПЦУ, – митрополит Камеруну Григорій - фото 1
Усі єпископи Александрійської Церкви підтримують визнання Православної Церкви України. Таку інформацію повідомив митрополит Камеруну Григорій у листі-відповіді на закиди Управління боротьби з єресями Пірейської митрополії, яке назвало «скандалом найвищої проби» визнання Грецькою Церквою ПЦУ.

Очільником цієї єпархії є проросійський єрарх Елладської Церкви митрополит Пірейський Серафим, заяви якого нещодавно тиражували всі проросійські ЗМІ. Він заявляв, що в Александрійському Патріархаті деякі архиєреї та досить велика кількість священників та віруючих нібито були проти визнання ПЦУ, повідомляє ДФУ.

Як доказ митрополит Серафим навів слова митрополита Камерунського Александрійської Церкви Григорія, який заявив, що одним із факторів, що сприяли створенню так званого «Російського екзархату в Африці», було негативне ставлення деяких митрополитів Александрійського патріархату до визнання ПЦУ.

Позицію митрополита Камеруну Григорія публікує ekklisiaonline.gr.

У відповідь на всі закиди, єрарх попросив митрополита Пірейського Серафима вибачитись за неправдиві слова та повідомив, що всі архієреї Александрійської Церкви визнають ПЦУ, що було підтверджено на останньому Синоді Александрійської Церви у січні 2022 року.

Як йдеться у повідомленні, ця заява повністю розвінчує давніші тези російської пропаганди, які звучали у 2019 році, про те, що рішення про визнання ПЦУ Патріарх Феодор нібито ухвалив самостійно, а багато, чи навіть більшість, єпископів підтримують позицію Москви.

«Керівникам “Управління єресей і релігій” вищезазначеної Митрополії (Пірейська митрополія Грецької ПЦ, — ред.) варто справді розібратися з єресями та релігіями, які діють у нашій країні, і припинити ображати, в замовній манері, Константинопольську Церкву, критикувати та засуджувати рішення пресвітеріанських Патріархатів. Згідно зі своєю добре відомою тактикою, члени цього Офісу виривають слова та фрази від контексту, спотворюють їх та інтерпретують відповідно до власної логіки, представляючи перевернуту реальність або, більш популярно, біле, як чорне, і день, як ніч», – йдеться в листі-відповіді від митрополита Григорія.

«Посилання мого Викладу на єрархію Александрійського Престолу про “внутрішню проблему” тощо, були викликані повідомленнями проросійських ЗМІ про те, що архієпископи Александрійського патріархату нібито підтримують позиції Росії», – продовжує митрополит Камеруну.

«На цьому Синоді не було висловлено розбіжностей з боку Священних Архієпископів щодо питання визнання Автокефальної Церкви України Блаженнішим Папою і Патріархом Александрійським паном Феодором, а також щодо рішень, прийнятих Синодом з питання вторгнення Російського Патріархату на канонічні території Александрійського Патріархату. Решта — продукт хворої фантазії…», — підкреслив єрарх Александрійської Церкви.

«Позиції Старого Александрійського Патріархату висловлюють його Перший, Блаженніший Папа та Патріарх Александрійський пан Феодор, та компетентні Синодальні органи, а не аналізи нібито “схвалених і підтверджених” блогів і нав’язливих мізків».

«Закликаємо преподобного митрополита Пірейського, який несе повну і виняткову відповідальність за те, що виходить з цієї Канцелярії, негайно згадати вищезгаданий текст, суворо докоряти його авторам і вибачитися перед Апостольським Престолом святого Марка (Александрійської Церкви, — ред.), мається на увазі через цю публікацію (мається на увазі публікацію Управління боротьби з єресями Пірейської митрополії, — ред.), а також непристойність вказувати Другому Престольному Патріархату, як йому діяти і поступати».

Раніше митрополит Григорій порівняв РПЦ із військами німецького генерала Роммеля, який в Африці зазнав поразки. Він також наголосив, що Суд Пентархії може позбавити РПЦ благодаті усіх Таїнств.

Нагадаємо, що 29 грудня 2021 року РПЦ оголосила про створення Патріашого екзархату Африки. В журналах Синоду зазначалося, що це рішення було ухвалене внаслідок “ухилення в розкол” Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ.

Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханням прийняти їх під юрисдикцію РПЦ. 29 грудня 2021 року до РПЦ буои прийняті сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.

Делегація Александрійської Церкви передала Вселенському Патріарху Варфоломію листа, де йшлося про вторгнення Москви до юрисдикції Александрійського Патріаршого престолу в Африці та викладалося прохання у зв’язку з цим зібрати Пентархію. У Патріархаті наголосили, що створення Росією “екзархату” в межах юрисдикції Александрійського Патріархату є неканонічним, а заяви з цього приводу на користь російської сторони робили священнослужителі, які або самоусунулися, або є невідомого походження, які вважають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату.

Синод Вселенського Патріархату на засіданні 11 січня висловив підтримку Александрійському Патріархату.

Вторгнення РПЦ на африканський континент засудили Предстоятелі Кіпрської та Албанської Православних Церков. Також Архиєпископ Афінський Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.

У період до 18 квітня у Константинополі відбудеться Синод предстоятелів давніх Патріархатів, так званий суд Пентархії, який розгляне питання агресії РПЦ проти Александрійського Патріархату.