В Антикризовому центрі УГКЦ обговорили питання вакцинації проти Covid-19

02 березня, 10:56
Католики
В Антикризовому центрі УГКЦ обговорили питання вакцинації проти Covid-19 - фото 1
1 березня 2021 року відбулася робоча онлайн-зустріч Антикризового центру УГКЦ. В ході розмови учасники обговорили способи реагування Української Греко-Католицької Церкви на актуальні суспільні виклики, пов’язані з пандемією коронавірусу. Головною темою зустрічі було щеплення проти Covid-19.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У робочому засіданні Антикризового центру УГКЦ взяли участь: о. Любомир Яворський, патріарший економ і очільник центру; вл. Михайло Бубній, голова Патріаршої комісії у справах монашества; с. Севастіяна Карвацька, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я; о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні; о. Віталій Максимів, віцееконом Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ; о. Андрій Логін, директор Шпиталю Шептицького; п. Андрій Васькович, президент Міжнародного благодійного фонду «Карітас України»; п. Дзвенислава Чайківська, генеральний секретар фонду; д-н Сергій Касянчук, директор Представництва Світового конгресу українців в Україні; о. Тарас Жеплінський, керівник Інформаційного відділу Департаменту інформації УГКЦ; п. Мар’яна Микитюк, працівниця Патріаршого економату.

Присутні поділилися власним досвідом роботи у місцях свого служіння, зокрема в медичній, соціальній та душпастирській сферах, а також у сфері відносин з органами державної влади різних рівнів.

Одним з головних питань, яке обговорили учасники зустрічі, була нещодавно розпочата в Україні вакцинація проти Covid-19 вакциною "AstraZeneca", а також небажання чималої кількості осіб вакцинуватися. Разом із тим, у ході обговорення було наголошено на тому, що вакцинація в жодному разі не може бути примусовою. І кожна людина, якомога краще вивчивши ситуацію, мала б прийняти особисте рішення щодо щеплення.

Наступну зустріч заплановано провести через два тижні.

Антикризовий центр функціонує в Українській Греко-Католицькій Церкві з березня 2020 року. Метою його створення було об’єднання зусиль та координування ініціатив церковних структур різних рівнів, спрямованих на запобігання поширення Covid-19 та подолання наслідків пандемії.