В Естонії хочуть позбавити Московський Патріархат всього нерухомого майна

12 квітня, 10:29
Світові
В Естонії хочуть позбавити Московський Патріархат всього нерухомого майна - фото 1
Естонську Православну Церкву Московського Патріархату запропонували позбавити всього нерухомого майна. Ініціативу на початку квітня 2024 висунув Ахті Каллікорма, депутат парламенту Естонії від партії «Батьківщина».

Про це повідомляє postimees.ee, передає Православная жизнь.

Ідея відібрати в ЕПЦ її власність народилася після проведеного 27 березня у Москві з'їзду Всесвітнього російського народного собору, на якому підтримали військове вторгнення в Україну.

«Орендар (Естонська Православна Церква, яка взяла в оренду у держави 15 будівель строком на 50 років – ред.) має звільнити приміщення через недобросовісну поведінку та припинити тут свою антиестонську діяльність», – заявив Ахті Каллікорма.

Запобігти «несумлінній поведінці» депутат запропонував шляхом вилучення майна ЕПЦ МП на користь іншої церковної структури, яка перебуває в юрисдикції Вселенського Патріахат і паралельно діє в країні з 1996 року.

«Уряд немає іншого виходу, крім як розірвати договір оренди і передати майно у користування Естонській апостольській православній церкві», − заявив Каллікорма. Тим самим, на його думку, «для всіх православних віруючих збереглася б можливість продовжувати служіння Богові у храмах».

Як повідомлялося раніше, 6 січня 2024 року естонська влада офіційно відмовила у продовженні посвідки на проживання митрополиту Таллінському і всієї Естонії Євгенію, внаслідок чого першоєрарх ЕПЦ був змушений залишити країну.