В Індії спалахнули масові протести через заборону хіджабів у школах

10.02.2022, 10:55
Світові
В Індії спалахнули масові протести через заборону хіджабів у школах - фото 1
Індійський штат Карнатака тимчасово закрив свої навчальні заклади через скандал з приводу носіння хіджабів. Заборона регіонального уряду на носіння хіджабів призвела до масових протестів і насильства.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.

Проблема почалася ще в січні, коли шість студенток-мусульманок влаштували тижневий протест після того, як їм сказали зняти хіджаб або припинити відвідувати уроки.

Минулого тижня інші коледжі в державі почали застосовувати заборони після того, як деякі індуїстські студенти, підтримані правими індуїстськими групами, виступали проти носіння хіджабів. Індуїсти в свою чергу заявляють: якщо можна носити хіджаби, то тоді їм потрібно дозволити носити традиційні шафранові шалі.

Студенти-мусульмани стверджували, що їх право на свободу релігії порушується. За їх словами, в деяких коледжах вводять "релігійний апартеїд" - дівчат в хіджабах тримають в окремих класах. Протести переросли в жорстокі сутички між мусульманами та індуїстами, що змусило поліцію розганяти натовп і стріляти в повітря.

Після зіткнень між мусульманами та індуїстами адміністрації шкіл заборонили будь-яку релігійну символіку і одяг, що "порушує рівність, цілісність і громадський правопорядок".

Зараз справа розглядається в індійському суді. Влада ж закликає студентів та інших громадян "зберігати мир і злагоду". Міністр освіти штату Карнатака заявив, що студентів підбурюють до протесту "негідники" і виною в зіткненнях є політика.