В Італії випустили медаль на підтримку реабілітації постраждалих від війни в Україні дітей

В Італії випустили медаль на підтримку реабілітації постраждалих від війни в Україні дітей - фото 1
Італійський Державний монетно-поліграфічний інститут випустив бронзову медаль «Два роки українського опору», викарбувану за дизайном студентів Школи медальєрного мистецтва в Римі.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ з посиланням на прес-службу Релігійного товариства «Свята Софія».

На презентацію медалі в залі Президії Ради Міністрів зібралися представники уряду та парламенту Італії, посольства України, духовенства Української Греко-Католицької Церкви, відомі українці, діти з харківського дитячого будинку та делегація українських родин, які отримали серйозні поранення під час російських бомбардувань і проходять реабілітацію завдяки підтримці «Unbroken Foundation».

Представники духовенства, зокрема єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян, який на вручення відзнаки прибув від імені Глави УГКЦ Святослава, та о. Марко-Ярослав Семеген, ректор прокатедрального собору Святої Софії, урочисто отримали пам’ятні медалі.

Із продажу бронзової відзнаки, повна вартість якої становить 150 євро, кожні 65 євро передаватимуть реабілітаційному центру «Незламні діти» при лікарні Святого Миколая у Львові, який займається фізичною та психологічною підтримкою діток, що отримали травми внаслідок бойових дій.

Президент Інституту поліграфії Паоло Перроне пояснив, що їхня мета — виготовити щонайменше 7 800 штук, щоб зібрати пів мільйона євро: «Ідея полягала в тому, щоб висловити солідарність з українським народом, який уже два роки бореться за нашу свободу, за право жити в демографічно розвиненій державі».

На аверсі медалі зображена статуя Берегині — символ українського патріотизму та захисниця свободи, яку створив скульптор Анатолій Кущ у 2001 році. Внизу напис — «DCCXXX», що означає 730 днів опору українського народу проти російської агресивної війни з початку вторгнення. На задньому плані — елементи карти Європи. На реверсі — Український державний герб. Також на пам’ятній медалі викарбувано уривок з українського національного гімну: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу».

Бронзову реліквію з 24 лютого можна придбати у великих і малих італійських містах у всіх відділеннях «Poste Italiane». Керівництво пошти прокоментувало, що, крім своїх філателістичних точок, вони мають майже 13 000 відділень в Італії, де можна придбати цінну річ на благодійну справу для України.