В Івано-Франківську презентували проект "Намолене небо"
"Декілька років тому я побачив інтерв’ю з художником Левом Скопом, який малював 365 святих на гонті з церкви з Дрогобича. Мені це запало в душу і прийшло на думку, що у нас в Закарпатті в с. Ясеня є церква 16 століття, яку мають перекривати. Восени минулого року якраз натрапив на роботи біля церкви, коли знімали стару гонту. І хоча вона була далеко не ціла, я взявся відбирати вцілілі шматки і чистити їх, сортувати, - розповідає Ігор Іванків. – Отже, зібрав їх близько 200. Виставив фото шматків гонти в соціальних мережах і закликав знайомих художників долучитися до проекту з мистецького оформлення їх у релігійній тематиці. Зацікавлених було досить багато. В результаті - починаючи з листопада і до сьогодні маємо 23 художні мистецькі роботи, які представлені на сьогоднішній виставці".
За його словами, решта робіт ще в процесі. Їх на загал покажуть пізніше. В планах - деякі з них залишити для церкви, деякі віддати на благодійність.
"Назва проекту - "Намолене небо". Коли молимося – дивимося на небо і на купол у храмі. Через нього на гонту, перекриття, переходять наші молитви", - пояснив автор ідеї.
"Коли я почула, що Ігор Іванків підібрав гонти і назвав свій проект «Намолене небо», то відразу зголосилася стати його учасницею, - ділиться Галина Філіпова з Івано-Франківська. – Адже сама назва вже надихала на щось високе, піднесене. Також це стало такою офірою в Різдвяному часі. Надихнулася ще й парадом Різдвяних зірок, який відбувся в Івано-Франківську. Хоча працювати з гонтою було нелегко, бо я працюю в іншій техніці, але зробила все, що запланувала".
Виставка "Намолене небо", яка відбулася у музеї мистецтв Прикарпаття є презентаційною, тому тривала один день. Але в планах організаторів обов’язкове проведення значно ширшої - мандрівної виставки всією Україною.