В Івано-Франківську створять Раду Церков, щоб вирішувати конфліктні ситуації

30.06.2022, 15:48
Держава
В Івано-Франківську створять Раду Церков, щоб вирішувати конфліктні ситуації - фото 1
В Івано-Франківську планують створити Раду Церков обласного центру при міському голові Русланові Марцінківу. До ініціативи запрошують представників усіх конфесій, релігійних течій та об'єднань.

Про це на Facebook-сторінці повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, передає Суспільне.

З його слів, Раду створять для вирішення та недопущення конфліктних ситуацій чи непорозумінь. Також завдяки ініціативі планують виробити "єдину правильну тактику задоволення духовних потреб жителів".

"Івано-Франківськ є поліконфесійним обласним центром, мешканці якого відвідують греко- та римо-католицькі, православні храми, синагоги та культові споруди багатьох інших конфесій та течій віросповідань. Не варто забувати, що всі повинні вкладати посильну лепту для перемоги нашого народу у війні та не піддаватися на провокації. В жодному разі не провокувати міжконфесійні ворожнечі в нашому місті та не піддаватися на провокації ворога, який прагне розхитати нашу єдність", — йдеться у дописі.

Руслан Марцінків закликав людей до єднання та міжконфесійного толерантного ставлення одне до одного.

Щоб доєднатися до Ради Церков при міському голові, представникам релігійних організацій можна телефонувати за номером: 096 854 94 12.
Нагадаємо, 4 квітня в онлайн-зверненні міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в Івано-Франківську релігійна спільнота УПЦ Московського Патріархату хоче перейти до Православної Церкви України. Натомість релігійна спільнота спростувала таку заяву.

Також міський голова нагадав, що у Верховній Раді України зареєстрували законопроект про заборону УПЦ Московського Патріархату в Україні.

13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій XXII сесії звернулися до Президента України та голови Верховної Ради з вимогою припинити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату в Україні.

12 травня Руслан Марцінків повідомив, що громада церкви подала документи до обласної військової адміністрації щодо переходу до Православної Церкви України. Однак священники проти цього.

25 червня міський голова оприлюднив документ, відповідно до якого храм Різдва Христового УПЦ МП на Довженка перейшов до Православної церкви України. Це — останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського Патріархату.

26 червня священики собору Різдва Христового провели парафіяльні збори. На них закликали паству проголосувати за вірність УПЦ Московського Патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм. Загалом вони у протоколі зібрали 496 підписів парафіян.