В ізраїльському аеропорту поглумилися над головним християнським символом, – вважає український паломник
Розбитий метровий хрест з розп’яттям отримав в аеропорту український паломник, який повернувся вчора ввечері зі Святої землі. Він вважає, що його розтрощили в ізраїльському аеропорту «Бен-Гуріон» працівники авіакомпанії Ель Аль. Великий дерев’яний хрест розбитий на декілька частин, зокрема у розп’ятого Ісуса відірвана права рука. На місці справу розслідувала Дзвінка Тиха.
За словами власника святині, директора Паломницького Центру Матері Божої Неустанної Помочі Володимира Клименка, працівники аеропорту не дозволили йому взяти із собою хрест у ручний багаж. «Попри мої наполягання в аеропорту мені не дозволили взяти хрест із собою у ручний багаж. Більш того, мене запевнили, що його обережно перевозитимуть. Я погодився, але після приземлення мені видали не хрест, а його шматки», – каже паломник. Хрест йому подарував його арабський товариш із Вифлеєму.
Працівники служби розшуку багажу у Борисполі розповідають, що глумління над християнськими святинями, зокрема хрестом, мали місце і раніше. «За час моєї праці в аеропорту це вже другий випадок. Колись священики везли великий хрест, і після перевезення він також був розбитим», – розповідає один із працівників Олексій Макаренко.
У службі розшуку багажу пояснюють, що відповідальність за багаж несе авіа-перевізник. В представництві авіакомпанії на летовищі паломника відіслали до головного офісу і пообіцяли, що після успішного розгляду питання він зможе отримати грошову компенсацію. Володимир Клименко написав заяву і зафіксував фотоапаратом шматки розбитого хреста.
У представництві авіакомпанії кажуть, що хрест не можна було забирати у загальний багаж. «Мене там не було і я не знаю, чому так сталося. Це дуже крихка річ, яку не можна було класти у багажник, і якщо вже поклали, то треба було його добре опакувати», – каже працівниця представництва авікомпанії на київському летовищі.
Паломник вважає, що над хрестом поглумилися навмисно. «Це добротно зроблений метровий хрест. Зрештою, навіть, якщо б це і справді була крихка річ, – це святиня, і коли вони беруть її у загальний багаж, то мають нести за це відповідальність», – каже Володимир Клименко.