• Головна
  • Новини
  • Світові
  • В Ізраїлі археологи виявили стародавні печатки, які свідчать про існування біблійного пророка Єремії...

В Ізраїлі археологи виявили стародавні печатки, які свідчать про існування біблійного пророка Єремії

06 березня, 08:44
Світові
В Ізраїлі археологи виявили стародавні печатки, які свідчать про існування біблійного пророка Єремії - фото 1
Археологічні дослідження продовжують крок за кроком доводити історичність Біблії. На цей раз знайдені докази існування пророка Єремії, книги якого входять в канон Святого Письма.

Про це інформує "Слово про слово" з посилання на express.co.uk.

Том Мейер, професор біблійних досліджень в Біблійному коледжі та аспірантурі Шаста (Каліфорнії, США), зазначив наступне:

«Були виявлені археологічні свідчення з міста Давида в Єрусалимі, які підтверджують існування навіть найбільш маловідомих осіб, згаданих в Біблії, тим самим ще раз доводячи історичну точність Біблії. У 1982 році ізраїльські археологи розкопали шар руїн часів зруйнування Єрусалима Вавилоном в 586 році до нашої ери. У місці, яке тепер називається “Будинок Булл”, археологи виявили понад 50 булл або печаток, що датуються часом знаменитого пророка Єремії».

Вважається, що в знайденому приміщенні зберігалося кілька папірусних документів. Самі документи, на жаль, не збереглися, але збереглися булли – глиняні печатки.

Професор Мейер стверджує, що на одній з виявлених печаток було знайдено ім’я людини, яка має відношення до Єремії.

«Булли використовувалися для опечатування або сертифікувати важливих документів, – пояснює Том Мейер, – і одна з цих печаток згадує чоловіка, на ім’я Ґемарія, син Шафана».

Ґемарія побіжно згадується в 36-му розділі книги пророка Єремії як писар за царя Йоакима.

Біблійний експерт доповнив:«Ця людина відома тим, що благала нечестивого царя не спалювати сувій Єремії, в якому містилися пророцтва про лиха, які Бог збирався обвалити на Юдейське царство».

До того ж ще дві печатки, пов’язані з біблійним пророком, були виявлені в приватній колекції в Лондоні.

На печатках було вибито ім’я «Варуха, сина Нирії», який описується в Біблії як друг і писар Єремії.
На одній з цих печаток навіть був відбиток пальця, який, можливо, належав самому Варуху.

Професор Мейер підкреслив: «Виявлення предметів, що носять імена Гемарії та Варуха, – це всього лише два приклади з більш ніж 100 випадків, коли археологи знайшли саме ім’я людини, згаданого в Біблії, написане на предметі, який похований в пісках часу. Виявлення цих артефактів, в яких згадуються менш відомі біблійні персонажі, демонструє, що ці люди дійсно існували, і події, які оточували їх життя, в цьому випадку зруйнування Єрусалима вогнем в 586 році до нашої ери, дійсно мали місце».