В Ізраїлі засудили інцидент з ханукією у Києві. У МЗС відреагували на заяву

В Ізраїлі засудили інцидент з ханукією у Києві. У МЗС відреагували на заяву - фото 1
Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон назвав інцидент з ханукією в Києві актом антисемітизму та закликав українську владу відреагувати на такі дії.

Про це дипломат написав у своєму Twitter, повідомляє Gazeta.ua.

"Я рішуче засуджую акт антисемітизму, який стався 10 грудня в Києві. Я закликаю чиновників України приєднатися до мого засудження та швидко притягнути цю особу до відповідальності", - написав посол.

На цей заклик відреагував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Я рішуче засуджую зухвалий напад на єврейську ханукію у четвер в Києві. Вітаю швидку реакцію правоохоронців, які встановили особу нападника. Справа вже передана до суду, і я переконаний, що справедливість буде досягнута. В Україні немає місця антисемітизму", - підкреслив Кулеба.

У відповідь на це ізраїльський дипломат подякував колезі.

Нагадаємо, на Контрактовій площі у Києві 10 грудня чоловік перекинув один із релігійних символів єврейської громади — ханукію.

Вандалом виявився 36-річний місцевий житель Андрій Рачок, який оприлюднив відео свого вчинку на сторінці на Facebook. У ньому він розповів, що показує приклад "яким способом потрібно поводитися з чужинцями, які займаються узурпацією влади, окупацією територій, геноцидом", повалив ханукію, а потім заявив "Українці - ми сила, жидам могила".

Правоохоронці встановили особу правопорушника. Йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).