В Ізраїлі знайдено унікальну печатку періоду Першого Храму
Управління старожитностей Ізраїлю (IAA) оголосило 29 серпня про знахідку, яку вважають однією з найкрасивіших серед виявлених у цьому регіоні. Про це пише Слово про слово.
Печатка виконана з чорного каменю і має надпис палеоєврейським шрифтом: “LeYehoʼezer ben Hoshʼayahu” (“Для Йехоезера, сина Хошаягу”). Напис створений у дзеркальному відображенні, що дозволяло використовувати печатку для створення відтисків на воску.
На печатці також зображено крилату фігуру, ймовірно, демона або джинна, що свідчить про вплив ассирійської культури. Археологи припускають, що власник печатки, скоріше за все, був високопосадовцем у часи Іудейського царства. За словами фахівців, спочатку фігура крилатого демона була єдиним зображенням на печатці, а текст був доданий пізніше, можливо, самим Йехоезером.
Артефакт демонструє яскраве поєднання юдейських та ассирійських елементів, що відображає сильний культурний вплив Ассирійської імперії на Єрусалим у цей період. Археологи зазначають, що ця знахідка є важливим свідченням того, як культури взаємодіяли та впливали одна на одну в регіоні, що особливо стало помітним завдяки розкопкам у Старому місті Єрусалиму та в Місті Давида.