В ОАЕ відкрито Апостольську нунціатуру

07.02.2022, 09:26
Світові
В ОАЕ відкрито Апостольську нунціатуру - фото 1
З візитом в Абу-Дабі побував Заступник Державного Секретаря Святого Престолу із загальних питань архиєпископ Едґар Пенья Парра. Відкриття дипломатичного представництва відбулося в Міжнародний день людського братерства, створення якого підписали Папа Франциск та Великий Імам Аль-Азнал Ахмад Аль-Таїб саме в Абу-Дабі 4 лютого 2019 року.

За повідомленням Радіо Ватикану, дипломатичні стосунки між ОАЕ та Святим Престолом були встановлені 15 років тому – 31 травня 2007 року, але досі Апостольські нунції мали резиденцію в Кувейті. Під час візиту до цієї країни в 2019 році Папа, що зазвичай зупиняється в нунціатурах, проживав у резиденційному комплексі для почесних гостей «Mushrif Palace».

Крім 15-річчя дипломатичних стосунків, ще одним особливим збігом цього періоду стало 50-річчя створення ОАЕ.

«Підписуючи документ, Великий Імам і Папа висловили своє прагнення, щоби він став путівником для майбутніх поколінь для поступу культури взаємної пошани в усвідомленні великої божественної благодаті, що чинить всіх людей братами й сестрами. Сподіваюся, що він може послужити також рамками для поглиблення наших дипломатичних стосунків», – сказав архиєпископ Пенья Парра в промові з нагоди відкриття.

Заступник Державного Секретаря із загальних питань висловив сподівання на те, що це дипломатичне представництво, яке можна справедливо назвати «домівкою Папи», послужить «місцем зустрічі та діалогу для двосторонньої співпраці на багато прийдешніх років», а для місцевої католицької спільноти стане виявом «пастирської турботи Святішого Отця».

«Нехай же це місце стане для них джерелом підбадьорення у той час, як вони стараються жити своює вірою та бути прикладом людського братерства для всіх своїх братів і сестер на цій землі», – сказав архиєпископ Едґар Пенья Парра.